WYWIADY

Robert Ruchała o pasie mistrzowskim KSW „Na ten moment nie myślę o tej walce”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Serdecznie zapraszamy do odczytania wywiadu, którego udzielił na zawodnik KSW, z nieskazitelnym rekordem 6-0.

1. Między twoją walką na KSW 58, a ostatnią na KSW 64 minęło około 10 miesięcy. Skąd taka długa przerwa, i kiedy planujesz swój powrót do klatki?

Tak jest, minęło dużo czasu, ale niestety nie było to spowodowane tym, że ja nie chciałem, a tym, że przekładano nam walkę. Po pojedynku z Bażantem zrobiłem 3 tygodnie przerwy, po czym wskoczyłem na obroty z nadzieją że zawalczę w okolicach maja/czerwca. Tak więc po prostu nie zależało to ode mnie.

2. Twój ostatni rywal – Patryk Kaczmarczyk, głośno mówił że walka z tobą przybliży go do walki o pas. Czy po pokonaniu go sam chciałbyś w niedalekiej przyszłości stoczyć walkę o tytuł?

Na ten moment nie myślę o tej walce, wiadomo są to poniekąd moje marzenia, ale nie podpalam się i nie wychodzę przed szereg, jeżeli będzie taka oferta to wtedy będę myślał.

3. Na KSW 65 dojdzie do walki o pas mistrzowski w twojej kategorii wagowej. Kto według Ciebie zwycięży w rewanżu pomiędzy Torresem a Parnsassem?

Myślę, że tym razem Francuz zrewanżuję się Torresowi i odzyska pas mistrzowski.

4. Niedawno wrócił na matę Salim. Jak wiadomo w UFC już nie zawalczy, przynajmniej póki co. W jakiej organizacji widziałbyś go w powrocie do klatki?

Tak jest, trenujemy razem. Salim z dnia na dzień jest w coraz lepszej formie. Widziałbym go na ten moment na przykład w organizacji Bellator MMA.

5. Ostatnio popularne jest przechodzenie sportówców do federacji freakowych. Czy ty sam byłbyś chętny na coś takiego gdyby natrafiła się taka okazja?

Nie mam pojęcia. Tak naprawdę na ten moment skupiam się na tym, żeby być w jeszcze lepszej formie do następnej walki.

6. Niedługo do okatognu UFC ponownie zawita Mateusz Gamrot, z którym miałeś okazję trenować jak byłeś w czerwonym smoku. Jak widzisz przebieg tego starcia?

Mateusz Gamrot to ogromny kocur! Myślę, że może to się zakończyć poddaniem, Mateusz teraz bardzo poprawił stójkę więc nie zdziwię się jak będzie w tej walce nokaut!

7. KSW ogłosiło przejście do Viaplay. Czy dla Ciebie jako zawodnika coś to zmienia? Jak oceniasz plan zrobienia 12 gal w roku?

Dla mnie jako zawodnika to zmienia tyle, że będę mógł bić się częściej, co bardzo mnie cieszy.

8. Jak typujesz walkę Roberto Soldicia z Mamedem Khalidovem?

Ciężko typować tą walkę. Naprawdę wzbudza we mnie bardzo dużo emocji, i chciałbym żeby panowie pokazali światu prawdziwe MMA. Chciałbym żeby wygrał Mamed.

9. Czy debiutując w KSW spodziewałeś się aż takiego odzewu? Wydaje się, że powoli wyrastasz na nową gwiazdę KSW.

Nie spodziewałem się. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaczęli mnie oglądać i kibicują mi w drodze po najwyższe cele! Razem zdobywany góry.

10. Czy gdyby przyszła oferta z Dana White Contender Series, to wziąłbyś w tym udział, przy tym ryzykując porażkę?

Ciężko powiedzieć. Tak jak pisałem wcześniej, skupiam się na tym co jest tu i teraz, nie wybiegam myślami jakoś dalej, wole wszystko zdobywać małymi kroczkami.

Comments are closed.