Rizin zorganizuje galę w Azerbejdżanie szansa dla Polaków

Rizin zorganizuje galę w Azerbejdżanie. Szansa dla Polaków?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 30 lipca 2023

W trakcie dzisiejszej gali Bellator vs. Rizin 2, na której w drugiej części zatytułowanej Super Rizin 2 walczyli dwaj Azerowie ogłoszono, że japońska federacja zorganizuje 4 listopada galę w Azerbejdżanie. Bez wątpienia wydarzenie nie zostanie obsadzone wyłącznie walkami Japończyków z Azerami, co jest szansą dal zawodników z Europy, w tym także dla Polaków!

Na dzisiejszej gali Bellator vs. Rizin 2 / Super Rizin 2 walczyło dwóch reprezentantów Azerbejdżanu. W białym ringu jako pierwszy zaprezentował się Tofiq Musayev, który przeplata starty w organizacjach Bellator i Rizin. Musayev znokautował Okadę w drugiej rundzie.

W walce wieczoru wydarzenia Vugar Karamov udusił Mikuru Asakurę i został nowym mistrzem Rizin w kategorii piórkowej. Zawodnik będzie mógł zatem bronić mistrzowskiego trofeum przed własną publicznością.

Organizacja Rizin ogłosiła, że 4 listopada wybierze się do Azerbejdżanu! Będzie to pierwsza gala japońskiej federacji poza granicami kraju kwitnącej wiśni. Wydarzenie odbędzie się w Baku. Organizacja gali na południowym Kaukazie sprawia, że szansę zanotowania występu dla tej prestiżowej federacji mogą otrzymać zawodnicy z wielu europejskich krajów.

Jest to także dobra okazja dla Polaków do tego, aby wykorzystać kontakty i spróbować wskoczyć do rozpiski tej gali. Wątpliwe jest bowiem by prezes Nobuyuki Sakakibara podjął decyzję o obsadzeniu całego eventu walkami Azerów z Japończykami.

Być może kilku zawodników federacji KSW powinno rozpocząć „kampanię” u właścicieli Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego, aby otrzymać szansę występu na gali Rizin. W przeszłości na galach w Japonii federację KSW reprezentowali między innymi Goran Reljić czy Szymon Bajor. W drugą stronę poprzez zawodowy debiut na gali Rizin do polskiej organizacji trafiła Justyna Haba.

Na pewno należy wziąć pod uwagę fakt, że Nobuyuki Sakakibara i Martin Lewandowski wielokrotnie podkreślali swą przyjaźń, a ponad to lot z Polski do Azerbejdżanu jest zdecydowanie krótszy od długiej podróży z Polski do Japonii. Na plus wychodzi także strefa czasowa, wszak różnica między Polską, a Azerbejdżanem wynosi zaledwie 2 godziny.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments