niespodziewana porażka dodsona rizin 45

Rizin 45: John Dodson niespodziewanie przegrał z Ougikubo!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 grudnia 2023

Dziś w Japonii odbyła się gala Rizin 45. W jednym z pojedynków zmierzyli się Hiromasa Ougikubo i John Dodson. Japończyk pokonał Amerykanina na punkty.

Starcie Hiromasa Ougikubo vs. John Dodson zostało zakontraktowane w limicie kategorii muszej (-57 kg). Obaj zawodnicy są dobrze znani sympatykom MMA na świecie.

Japończyk to uczestnik programu The Ultimate Fighter, który w ciągu roku zaliczył wszystkie najważniejsze wydarzenia RIZIN. Wystąpił na ubiegłorocznej sylwestrowej gali Bellator vs. Rizin, a także na wakacyjnej gali Super Rizin 2.

John Dodson to weteran organizacji UFC, który od półtora roku łączy starty w BKFC z występami na galach RIZIN. Dodson zdobył pas mistrzowski BKFC, a teraz chciałby szybko zanotować awans w rankingu japońskiej federacji i w niedalekiej przyszłości zawalczyć o mistrzowski tytuł.

RIZIN 45: Ougikubo vs. Dodson – wynik

Low kicki ze strony Dodsona. Ougikubo klinczuje i wyprowadza bardzo mocne ciosy kolanami na uda rywala. Japończyk pracuje nad uzyskaniem obalenia. Hiromasa świetnie rozkręcił rywala i rzucił nim o matę. Udana akcja zapaśnicza reprezentanta gospodarzy. Ougikubo ładnie obszedł pozycję i atakuje ciosami z góry. Japończyk próbuje zapiąć duszenie jednak nic z tego nie wychodzi. Próba kimury ze strony Ougikubo i ładny atak łokciem w wykonaniu Japończyka. Ougikubo atakuje kolanami korpus i głowę rywala. Hiromasa kończy rundę serią ground and pound w dosiadzie.

Dobry prosty w wykonaniu Dodsona. Amerykanin starał się przegonić rywala po ringu. John chciał ponownie wejść ciosami w rywala jednak Ougikubo sklinczował i wyprowadził mocne kopnięcie na rozerwanie. Przypadkowy cios na krocze rywala. Niskie kopnięcia ze strony Hiromasy. Dodson wchodzi w rywala kombinacją. Dobry prawy Ougikubo i dobry lewy Dodsona. Bardziej wyrównana runda. W samej końcówce Amerykanin zyskał obalenie jednak Japończyk natychmiast poszedł po dźwignię na nogę.

Mocne low kicki w wykonaniu Japończyka. Próba szalonej akcji bokserskiej w wykonaniu Dodsona. Tempo walki wyraźnie spadło zawodnicy wymieniają low kicki. Ougikubo idzie w klincz i stara się obalić Amerykanina. Dobra praca w narożniku ze strony Japończyka. Hiromasa trafia kolanami i ładnym prawym. John w trudnej pozycji. Japończyk świetnie pracuje zapaśniczo i neutralizuje próby ataków rywala. Ougikubo kończy walkę serią wysokich kopnięć. Świetny występ reprezentanta gospodarzy.

Hiromasa Ougikubo pok. Johna Dodsona po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments