Rafał Haratyk doping ARES

Rafał Haratyk na dopingu? Manager zawodnika komentuje!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 kwietnia 2023

Według źródeł francuskich portali MMAPropagande i La Sueur Abdoul Abdouraguimov, czyli ostatni rywal Rafała Haratyka na gali ARES FC 11 miał powiedzieć, że testy antydopingowe Polaka wskazały pozytywny wynik. Czy Haratyk faktycznie był na dopingu? Artur Gwóźdź, manager zawodnika skomentował całą sprawę!

Walka Rafała Haratyka z Abdouraguimovem miała niezwykle dramatyczny przebieg. Polakowi brakowało niewiele by „dowieźć” wygraną na punkty jednak oponent poddał Haratyka w końcówce piątej rundy. Więcej na ten temat tutaj. Rafał Haratyk przegrywa w końcówce 5. rundy. Co za pech Polaka! [VIDEO]

Teraz Abdouraguimov w rzekomej rozmowie z rosyjskimi mediami branżowymi miał powiedzieć, że testy antydopingowe wskazały obecność niedozwolonego środka w próbkach pobranych od reprezentanta Berserkers Team Bielsko-Biała. Informację tą puściły dalej w świat francuskie portale MMAPropagande oraz La Sueur.

Całą sprawę skomentował na twitterze Artur Gwóźdź, manager Rafała Haratyka.

„W związku z doniesieniami w kierunku Rafała Haratyka, jakoby stosował doping w przygotowaniach do ostatniej walki informuję że sprawa jest w trakcie wyjaśniania. W jednej z próbek zostały wykryte ŚLADOWE ilości Ostaryny.”

Jeden z użytkowników szybko zadał pytanie jak to jest, że zawodnik Artnoxu zanotował wpadkę co Gwóźdź skomentował dodatkowym wpisem:

„Poprostu pech… chyba że oczekujesz odpowiedzi że wszyscy w Artnoxie łącznie ze mną są na dopingu. (sarkazm)”

Ostaryna jest środkiem wspomagającym stosowanym w kulturystyce do zwiększenia wytrzymałości, szybkiego zwiększenia masy mięśniowej przy jednoczesnym spalaniu tkanki tłuszczowej. Za stosowanie ostaryny komisje w USA wielokrotnie karały już zawodników organizacji UFC. Półroczne zawieszenie za stosowanie tego środka otrzymał między innymi Sean O’Malley.

Warto tu zaznaczyć, że skoro komisje sportowe nadzorujące eventy organizacji UFC przyznają tak krótkie zawieszenia po wykryciu ostaryny to powód może być tylko jeden, który zresztą został nawet publicznie podkreślony przez Jeffa Novitzky’ego, otóż bardzo często suplementy diety typu stacki kreatynowe czy przedtreningówki są po prostu zanieczyszczone śladowymi ilościami ostaryny.

Rafał Haratyk miał ponownie zawalczyć o pas mistrzowski na czerwcowej gali w Paryżu, póki co nie wiemy czy Polak utrzyma swój status w karcie walk. Rafał Haratyk ponownie zawalczy o pas ARES FC! Polak zmierzy się z mocnym rywalem!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments