Promotor wściekły na cieszynkę influencerki! „Ciężko pracowaliśmy, by kobiety w boksie były szanowane”

S
0
Opublikowano: 17 lipca 2023

W miniony weekend na gali Kingpyn Boxing jedna z zawodniczek postanowiła celebrować zwycięstwo poprzez pokazanie do kamery piersi. W ostrych słowach na ten temat wypowiedział się znany promotor Eddie Hearn.

Gale Kingpyn Boxing można porównać do polskich freak fightów. W ringu mierzą się ze sobą influencerzy, muzycy i inne międzynarodowe gwiazdy. Przed kilkoma miesiącami pojedynek stoczył też raper i freestyler „Filipek”, którego pokonał „brazylijski Jake Paul”, Whinderson Nunes.

Tej samej nocy, co Filip Marcienk, oraz w miniony weekend walki toczyła polska influencerka Ms. Danielka. Oba starcia przegrała, a po ostatnim doszło do nietypowej sytuacji. Daniella Hemsley, tiktokerka, która z nią wygrała, postanowiła w geście celebracji… podnieść top, świecąc gołą klatką piersiową do kamery. Co więcej wydarzenie było transmitowane na międzynarodowej platformie DAZN.

Pytanie w tej sprawie otrzymał też Eddie Hearn w rozmowie z Boxing Social. Promotor między innymi Anthony’ego Joshuy bardzo krytycznie wypowiedział się zarówno o sytuacji, jak i całym projekcie Kingpyn Boxing.

„Nienawidzę tego. Nienawidzę tego, bo tak ciężko pracowaliśmy nad tym, by kobiety w boksie były szanowane za umiejętności zasługi i ciężką pracą. Musimy to zrozumieć – to nie jest boks. Wszystkie takie twory, Misfits, Kingpyn, trzeba to wykopać poza zawodowy boks i musimy odciąć się od tego. Sytuacja z Hemsley jest tragiczna. Nie po do od lat pracujemy na szacunek dla kobiet w boksie… ale wracam do sedna. To, co tam się działo, to nie jest boks.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments