problemy przed walką khalidov vs adamek zablokowani sędziowie borek komentuje

Problemy przed walką KHALIDOV – ADAMEK. Zablokowani sędziowie. Borek komentuje!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 lutego 2024

Na zaledwie kilka dni przed galą KSW EPIC pojawiły się niespodziewane komplikacje. Mateusz Borek przekazał informacje, że Polska Unia Boksu zablokowała pracę zrzeszonych sędziów.

Już w sobotę 24 lutego dojdzie do walki Mameda Khalidova z Tomaszem Adamkiem. Pojedynek ten zakontraktowano na zasadach bokserskich. Od początku było wiadomo, że walka Khalidov – Adamek odbędzie się w okrągłej klatce.

Niewiele było wiadomo na temat tego kto posędziuje walkę byłego mistrza KSW z byłym mistrzem świata federacji WBC, WBO, IBF i IBO. Niestety Mateusz Borek przekazał złe informacje w tej sprawie w rozmowie z Arturem Mazurem.

Okazuje się, że Polscy sędziowie boksu zostali zablokowani, w wyniku czego rozjemcą walki bokserskiej Khalidova z Adamkiem może być sędzia kickboxingu, a sędziami punktowymi mieliby być sędziowie od MMA. W sieci pod nagraniem z wypowiedzią Borka natychmiast pojawiły się krytyczne komentarze kibiców boksu, którzy uważają, że to „amatorszczyzna” i „absurd”.

Mateusz Borek w obszernej wypowiedzi skomentował aktualną sytuację.

– Czeka nas ciężkie spotkanie w piątek. Z tego co słyszę od sędziego Brondera, to walki nie będzie punktował ani sędziował żaden sędzia bokserski. Z tego co słyszę federacja KSW zaproponowała, żeby walkę sędziował Robert Gortat, ale Polska Unia Boksu nie wyraziła zgody, bo tego nie sankcjonują.

Nim przejdziemy do dalszej części wypowiedzi Mateusza Borka na temat sędziów przypominamy o doskonałej promocji legalnego polskiego bukmachera FORTUNA.

Odbierz PPV na KSW EPIC za 10 ZŁ

Galę KSW EPIC, możesz obejrzeć za darmo! Bukmacher Fortuna przygotował specjalną ofertę dla nowych użytkowników, którzy czekają na walkę Khalidov – Adamek. Jak otrzymać darmowy kod PPV na galę KSW Epic? Poniżej znajdziesz zasady opisane krok po kroku:

  1. Załóż konto w eFortuna – KLIKAJĄC TUTAJ – koniecznie z tego linku promocyjnego + zaznacz zgody marketingowe
  2. Wpłać depozyt minimum 25 zł.
  3. Postaw pierwszy kupon z dwoma zdarzeniami na galę KSW EPIC za minimum 10 zł.
  4. GOTOWE! Kod PPV otrzymasz SMS-em lub na adres email.

WAŻNE! Pamiętaj, że musi to być pierwszy kupon po założeniu konta (dwa zdarzenia z KSW Epic na kuponie). Aby odebrać bonus musisz otworzyć konto Z TEGO LINKU. Ilość darmowych kodów jest ograniczona i wynosi tylko 150 sztuk. Kto pierwszy, ten lepszy!

Fortuna to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Borek na temat sędziego walki Khalidov – Adamek

Kto w takim wypadku ma sędziować pojedynek? Dziennikarz zdradził kolejne informacje uzyskane od federacji KSW.

– Z tych informacji, które do mnie dotarły to walkę mają sędziować sędziowie kick-boxingu i MMA. Ja po prostu przyjdę na ten rules meeting i zapytam, czy oni znają zasady sędziowania boksu. Co się ocenia, co jest istotne, które parametry są istotne przy punktowaniu kolejnej rundy. Jest szereg znaków zapytania.

Mateusz Hencel ekspert boksu komentuje

Swoje trzy grosze do w tej sprawie dorzucił Mateusz Hencel, ekspert boksu zawodowego. Zdaniem analityka punktowanie może mieć kolosalne znaczenie jeśli zawodnicy dadzą wyrównane starcie i rundy będą bliskie.

– To są istotne informacje w kontekście odbioru walki i końcowego rezultatu. Przy bliskich rundach to może mieć kolosalne znaczenie, bo aspektów jest kilka. Zakładam, że to będzie bliska walka, przewiduję w rundach 3-3, 4-2 w którąś ze stron. Dla mnie Tomek, ale jest wiele znaków zapytania.

Patryk Prokulski, dziennikarz stacji TVP SPORT napisał:

– Czyli zaczyna się potwierdzać to, o czym wczoraj rozmawialiśmy. Ta gala to potencjalne pole minowe pod względem sędziowskiego zamieszania i kontrowersji.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments