oktagon mma zorganizuje galę na stadionie eintrachtu frankfurt rekord ksw zagrożony

Oktagon MMA zorganizuje galę na stadionie Eintrachtu Frankfurt! Europejski rekord KSW zagrożony!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 marca 2024

Czesko-słowacka organizacja Oktagon MMA kontynuuje ekspansję na niemiecki rynek. Gala Oktagon 62 odbędzie się na stadionie Eintrachtu Frankfurt. Ten obiekt może pomieścić 58 tysięcy kibiców!

Organizacja Oktagon stawia kolejny wielki krok w kierunku dominacji na europejskim rynku MMA. Po zapowiedzi gali na stadionie piłkarskim w Pradze przyszedł czas na organizację eventu na stadionie piłkarskim w Niemczech.

Gala Oktagon 62 odbędzie się 12 października na stadionie Eintrachtu Frankfurt. Obiekt Deutsche Bank Park ma pojemność 58 tysięcy fanów i jeśli taka ilość kibiców stawi się na wydarzeniu to zostanie pobity europejski rekord jak chodzi o galę MMA.

Aktualnym rekordzistą jest oczywiście federacja KSW. Największym eventem MMA w Europie była gala KSW 39, czyli pierwsza edycja Colosseum. Na tej gali w Warszawie pojawiło się 57 776 kibiców.

Należy jednak pamiętać o tym, że Oktagon stanie przed trudniejszym wyzwaniem, gdyż będzie organizował wydarzenie na wielkim obiekcie poza granicami Czech i Słowacji. MMA w Niemczech wciąż nie należy do najbardziej popularnych sportów i wciąż są tam problemy z ogólnodostępnymi transmisjami wydarzeń MMA w otwartej telewizji.

Przypominamy, że wszystkie światowe rekordy frekwencji należą do PRIDE i K-1, które organizowały gale na narodowym stadionie Japonii oraz w Tokyo Dome. Oficjalny rekord frekwencji to 91 107 fanów na gali PRIDE Shockwave: Mirko CroCop vs. Kazushi Sakuraba.

Oktagon poinformował o wydarzeniu na stadionie we Frankfucie na platformie X:

Czy Oktagon pobije rekord frekwencji KSW?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments