UFC WWE TKO Group Holdings spółka

Ogłoszono nazwę spółki powstałej po połączeniu UFC i WWE!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 maja 2023

Na początku kwietnia informowaliśmy was o połączeniu UFC i WWE. Firma Endeavor, czyli właściciel UFC wykupił WWE. Podjęto decyzję o stworzeniu nowej firmy zarządzającej UFC i WWE, dziś poznaliśmy nazwę pod jaką spółka będzie zarejestrowana na giełdzie.

3 kwietnia pojawiły się pierwsze detale o mariażu UFC i WWE. Prezesami będą Vince McMahon oraz Mark ShapiroDana White pozostanie na stanowisku prezesa organizacji UFC natomiast Nick Khan obejmie obowiązki prezesa WWE. Więcej na ten temat poczytacie tutaj. UFC połączy się z WWE i stworzy jedną spółkę!

W taki sposób Dana White, prezes organizacji UFC komentował połączenie UFC i WWE i powstanie nowej spółki:

„Nasza firma radziła sobie doskonale w ciągu siedmiu ostatnich lat. Jestem podekscytowany tym, że dodajemy WWE do naszego portfolio, gdyż to pozwoli nam wejść na kolejny poziom. Vince McMahon jest świetny jak chodzi o scenę pro-wreslingu, Ari Emanuel jest bestią w tym co robi, a my jako UFC także wnosimy wiele. Wydaje się, że nie ma limitu w tym co możemy osiągnąć wspólnie w ciągu najbliższych lat.”

Gdzie oglądać i obstawiać UFC Vegas 73?

Galę UFC Vegas 73: Dern vs. Hill w całości obejrzycie i obstawicie u bukmachera eFortuna.pl! Już na sam początek otrzymacie specjalny BONUS w postaci darmowych 20 zł. Transmisja z karty wstępnej rozpocznie się w sobotę 20 maja o 22:00. Transmisja z walki Karoliny Kowalkiewicz rozpocznie się około godziny 00:30 w niedzielę 21 maja. Start transmisji z głównej karty zaplanowano na 1:00.

-> Oglądaj i obstawiaj UFC w Fortuna TV!

Klikając w powyższy link przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz wykorzystać 20 zł, otrzymane za otwarcie konta na wytypowanie pierwszego kuponu.

Sytuacja finansowa UFC i WWE

Zarówno UFC jak i WWE są w doskonałej kondycji finansowej co zdradził specjalny raport. Pełny artykuł na ten temat znajdziecie pod linkiem. Ogromne przychody UFC i WWE! Mamy raport finansowy! Poniżej prezentujemy krótką informację o przychodach.

Najlepsza liga MMA na świecie zanotowała przychód 1.1 miliarda dolarów natomiast dbająca o rozrywkę fanów pro-wrestlingu organizacja WWE miała przychód rzędu 1.3 miliarda dolarów. Ponad 70% przychodów UFC i WWE jest związanych ze sprzedażą wszelkich praw do transmisji telewizyjnych, internetowych, radiowych itp.

Analityk Grzegorz Dróżdż o fuzji UFC i WWE

Nazwa nowej spółki – TKO Group Holdings

Endeavor, właściciel UFC i WWE poinformował, że nowa spółka będzie nosić nazwę TKO Group Holdings i właśnie pod tą nazwą wejdzie na giełdę w Nowym Jorku do końca 2023 roku. Wartość firmy szacowana jest na 21 miliardów dolarów. Ari Emanuel, który pełni funkcję CEO firmy Endeavor obejmie także tę samą posadę w TKO Group Holdings natomiast Vince McMahon z WWE obejmie posadę dyrektora wykonawczego.

Emanuel zapytany przez dziennikarzy CNBC w programie „Squawk on the Street” o przyszłość spółki odpowiedział:

„Odnosiliśmy sukcesy w sprzedaży praw. WWE robiło to na podobną skalę. To jest naprawdę wyjątkowa okazja, że możemy od teraz robić to wspólnie. To będzie UFC 2.0!”

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments