Noche UFC Alexa Grasso zremisowała z Valentiną Shevchenko

Noche UFC: Alexa Grasso zremisowała z Valentiną Shevchenko i obroniła pas!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 września 2023

W walce wieczoru gali Noche UFC zmierzyły się Alexa Grasso i Valentina Shevchenko. Rewanżowy pojedynek pań zakontraktowano w kategorii muszej. Stawką starcia Grasso vs. Shevchenko 2 był pas mistrzowski tej dywizji.

O walce pań powiedziano w zasadzie wszystko. Czas na rewanż! Mistrzyni Alexa Grasso podejmie byłą mistrzynię Valentinę Shevchenko w walce wieczoru gali Noche UFC w Las Vegas. Stawką starcia będzie pas mistrzowski kategorii muszej pań.

Już za tydzień na kolejnej gali UFC do octagonu powróci Mateusz Gamrot. Kursy na walkę Polaka z Rafaelem Fizievem znajdziecie pod relacją ze starcia pań.

Noche UFC: Grasso vs. Shevchenko – relacja, wynik walki

Mocny middle kick Valentiny. Shevchenko atakuje kombinacją ciosów. Szybka wymiana uderzeń bokserskich. Póki co ciosy trafiają na gardę. Alexa trafia w krótkim dystansie. Pretendentka próbuje złapać tajski klincz by naciągnąć głowę rywalki i zaatakować kolanem, nic z tego. Shevchenko próbowała sprowadzenia, Grasso się wybroniła. Łokieć na odejściu. Mocne kopnięcie Valentiny, ładny prawy prosty Grasso. Valentina Shevchenko ładnie obaliła mistrzynię. Shevchenko poszła po dosiad. Reprezentantka Kirgistanu straciła dobrą pozycję próbując pójść za plecy. Runda 10:9 dla Shevchenko.

Szybki prosty Shevchenko jednak Grasso odpowiada kombinacją, która wchodzi. Chwila klinczu pod siatką jednak mamy szybkie rozerwanie i zawodniczki wracają na środek octagonu by wymieniać ciosy. Alexa trafia mocnym prostym, który odrzucił Shevchenko do tyłu. Valentina w opałach. Kirgizka klinczuje jednak Grasso zrywa klincz, odwraca sytuację i atakuje potężnymi łokciami i kolanami. Shevchenko się wybroniła i wykorzystała moment by przenieść walkę na matę. Chwila przestoju Shevchenko wstaje, Grasso leży na plecach. Zawodniczki okopują się wzajemnie. Shevchenko wskakuje z ciosami na Meksykankę. Następnie Valentina stara się atakować z góry jednak ciosów jest mało. Wyrównana runda ze wskazaniem na Grasso przez knockdown.

Spokojniejsze otwarcie trzeciej rundy. Sporo low kicków oraz ciosów prostych. Valentina Shevchenko bardzo ładnie obaliła Alexę Grasso. Bardzo ładny atak Valentiny, która poszła po gilotynę. Grasso przetrwała jednak reprezentantka Kirgistanu zaszła za plecy. Valentina atakuje mistrzynię ciosami. Alexa stara się wyjść z trudnej pozycji jednak Shevchenko jej na to nie pozwala. Była mistrzyni zaciągnęła aktualną championkę na głęboką wodę. Valentina starała się wyciągnąć armbara jednak wybrzmiał gong kończący rundę. Świetna runda dla Shevchenko, 10:9.

Ponownie spokojniejsze otwarcie rundy. W czwartej odsłonie zawodniczki stawiają póki co na niskie kopnięcia oraz proste. Celniej trafia na tę chwilę Valentina. Shevchenko popełnia błąd i wchodzi w nogi rywalki. Meksykanka sprawluje i atakuje kolanami. Trzy-cztery dochodzą do głowy Kirgizki. Shevchenko protestuje jednak Grasso wynosi ją w górę i rzuca o matę. Wow! Grasso idzie po rękę jednak Valentina się wykręca i jest na górze. Po chwili wracamy do stójki. Ładna kombinacja w wykonaniu Shevchenko. Kolejne udane sprowadzenie Shevchenko. W ostatnich sekundach rundy Grasso próbowała pójść po nogę rywalki. Bardzo wyrównana runda obie zawodniczki miały swoje momenty.

Ładny prawy Grasso. Valentina odpłaca się tym samym. Zawodniczki wymieniają ciosy. Brutalna walka pań. Low kick i prawy prosty w wykonaniu mistrzyni. Ładna praca Shevchenko, która spokojnie wybroniła próbę obalenia w wykonaniu mistrzyni. Cios za cios, zawodniczki podkręcają tempo. Duży błąd Shevchenko, Grasso stara się zajść za plecy rywalki! Shevchenko przetrwała próbę duszenia. Grasso atakuje ciosami. Naciskówka Meksykanki. Koniec walki! Obie zawodniczki podnoszą ręcę w górę w geście triumfu. Która zgarnie decyzję sędziów?

Alexa Grasso zremisowała z Valentiną Shevchenko! 47-48, 48-47, 47-47

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments