Mistrz Babilon trafi do dana whites contender series

Mistrz organizacji Babilon MMA z nadzieją na start w Dana White’s Contender Series!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 05 lipca 2023

Piotr Kacprzak, mistrz organizacji Babilon MMA ma szansę na to by wystąpić w tegorocznej edycji Dana White’s Contender Series. Artur Gwóźdź, manager zawodnika poinformował, że jego klient będzie zawodnikiem rezerwowym.

Piotr Kacprzak w zasadzie przez całą swoją karierę toczył pojedynki w organizacji Babilon MMA. Kacprzak stoczył 11 walk dla organizacji Tomasza Babilońskiego, a także zaliczył jeden „gościnny” występ na gali federacjji KSW.

Artur Gwóźdź, manager mistrza organizacji Babilon MMA w kategorii piórkowej poinformował, że jego klient ma spore szanse na start w tegorocznej edycji Dana White’s Contender Series. Polak na ten moment jest na liście rezerwowych i jeśli któryś z pozostałych piórkowych, którzy są uczestnikami programu dozna kontuzji to wtedy Kacprzak zajmie jego miejsce.

Z jednej strony pozostaje się z tego faktu cieszyć, z drugiej natomiast warto się zastanowić dlaczego Polacy są tak niedoceniani przez organizację UFC? Polska scena MMA zarówno pod względem sportowym jak i freakowym jest najlepiej rozwiniętym rynkiem MMA w Europie.

Jan Błachowicz i Joanna Jędrzejczyk byli mistrzami najlepszej ligi MMA na świecie. Karolina Kowalkiewicz była pretendentką do mistrzowskiego pasa natomiast Mateusz Gamrot i Marcin Tybura stale toczą boje z czołowymi zawodnikami swoich kategorii wagowych.

Wydawać by się mogło, że jest to wystarczająca reklama „poziomu sportowego” fighterów z Polski i matchmakerzy powinni chętniej sięgać po naszych rodaków bezpośrednio zatrudniając ich do UFC, a nie wrzucać ich do „kotła”, w którym nawet wygrana potyczka nie gwarantuje angażu w UFC!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments