mistrz bellatora przyłapany na dopingu usman nurmagomedov

Mistrz Bellatora przyłapany na dopingu – Usman Nurmagomedov wyrzucony z Grand Prix!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 listopada 2023

Mistrz Bellatora Usman Nurmagomedov został przyłapany na dopingu. Dagestańczyk został wyrzucony z Grand Prix kategorii lekkiej i prawdopodobnie zostanie także pozbawiony mistrzowskiego tytułu!

Usman Nurmagomedov mistrz organizacji Bellator w kategorii lekkiej zaliczył wpadkę dopingową. Niepokonany Dagestańczyk miał pozytywny wynik próbki pobranej w okresie startowym przy okazji starcia z Brentem Primusem na jubileuszowej gali Bellator 300.

Usman Nurmagomedov pokonał Amerykanina na punkty po jednogłośnej decyzji sędziów. Wynik tego pojedynku zostanie zmieniony na no contest, a Nurmagomedov zostanie wyrzucony z Grand Prix kategorii lekkiej. Tym samym wypada z gry o puchar, a także o czek wysokości miliona dolarów.

Mistrz prawdopodobnie zostanie także pozbawiony mistrzowskiego tytułu, straci zatem swój mistrzowski pas. W sieci pojawiają się sprzeczne informacje na temat długości zawieszenia zawodnika, jednak wydaje się, że przymusowo odpocznie on od zawodowych startów przez przynajmniej pół roku. Nurmagomedov ma zapłacić 50 000 dolarów kary oraz dołączyć do systematycznego testowania w specjalnym programie antydopingowym.

Według informacji amerykańskich dziennikarzy Brent Primus otrzyma tym samym szansę walki w finale Grand Prix, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą starcia Patricky Pitbull vs. Alexander Shabliy do którego dojdzie na gali Bellator 301.