merab dvalishvili vs henry cejudo ufc 298

Merab Dvalishvili vs. Henry Cejudo – zestawienie topowych kogucich na UFC 298

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 grudnia 2023

Stacja ESPN ogłosiła zestawienie topowych kogucich na galę UFC 298 w Anaheim. 17 lutego do octagonu wejdą Merab Dvalishvili i Henry Cejudo.

Matchmakerzy organizacji UFC zestawili pojedynek, który zapewne wyłoni kolejnego pretendenta do mistrzowskiego pasa kategorii do 62 kilogramów.

17 lutego 2024 roku w octagonie zmierzą się Merab Dvalishvili i Henry Cejudo. Będzie to zatem pojedynek zawodnika notowanego na 2. miejscu rankingu kategorii koguciej z byłym podwójnym mistrzem, który aktualnie plasuje się na 3. lokacie rankingu.

Legitymujący się serią dziewięciu zwycięstw z rzędu Dvalishvili będzie faworytem potyczki z „Triple C”. Dvalishvili domagał się wcześniej walki z mistrzem Seanem O’Malleyem i głośno sprzeciwiał się temu, że O’Malley „wybrał sobie rywala” decydując się na rewanżowy pojedynek z Marlonem Verą.

Gruzin uważa, że nie musi nikomu nic udowadniać jednak oddał Henry’emu należny szacunek uznając go za najlepszego zawodnika do momentu, w którym dywizję zdominował Aljamain Sterling.

Informacja o walce pojawiła się na instagramowym profilu stacji ESPN, czyli partnera telewizyjnego organizacji UFC. Wedle przekazanych przez Marca Raimondiego informacji obaj zawodnicy zaakceptowali słownie warunki kontraktu jednak umowa nie została jeszcze podpisana.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments