mateusz gamrot pokonał rafaela dos anjosa na ufc 299

Mateusz Gamrot pokonał Rafaela Dos Anjosa po trudnej walce na UFC 299!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 marca 2024

Na galu UFC 299 doszło do bardzo interesującej walki. W octagonie zmierzyli się Mateusz Gamrot i Rafael Dos Anjos.

Pojedynek świetnego polskiego grapplera z byłym mistrzem organizacji UFC wszedł w skład karty wstępnej gali UFC 299 w Miami.

Mateusz Gamrot reprezentuje kluby Czerwony Smok i American Top Team i właśnie w tym drugim klubie spędził lwią część przygotowań. Popularny „Gamer” był wielkim faworytem pojedynku z byłym mistrzem UFC.

Jaki przebieg miał pojedynek? O tym jakim wynikiem zakończyła się walka Gamrot vs. Dos Anjos dowiecie się z relacji zamieszczonej poniżej.

Oglądaj transmisję z głównej karty gali UFC 299 w SUPERBET.

Mateusz Gamrot rozpoczął od ataku high kickiem, a następnie trafił Dos Anjosa szybkim lewym. Później Polak wyprowadził middle kicka i czuł się dobrze w stójce. Niestety w momencie w którym chciał pójść po obalenie Brazylijczyk skarcił go celnym ciosem. Gamrot był w wielkich tarapatach gdy RDA trafił ponownie. Polak musiał ratować się doskonałymi zapasami i uciekł z opresji. Po klinczu pod siatką nastąpiło rozerwanie. Mateusz zaatakował łokciem. Po chwili spokoju w stójce zawodnicy wylądowali na macie. Dos Anjos poszedł po gilotynę jednak Gamer obszedł rywala. Później były mistrz ponownie spróbował duszenia jednak Polak świetnie stabilizował pozycję. Pod koniec rundy Gamrot doskonale kontrolował rywala wykluczając jego rękę dzięki pracy zapaśniczej. Dobre ataki łokciami z góry tuż przed końcową syreną. Mimo dobrej końcówki w wykonaniu Polaka wydaje się, że przez knockdown runda pójdzie na konto Dos Anjosa.

Rafael Dos Anjos otworzył drugą rundę kreatywnymi atakami w stójce. Polak przechwycił nogę rywala i spróbował przenieść walkę na matę. Nic z tego nie wyszło bo RDA szybko wstał pod siatką. Gamrot ponownie zaciągnął rywala do parteru, a ten kolejny raz wstał. Klincz pod siatką. Gamer poszedł po kolejne obalenie i Dos Anjos trafił prostym. Polak stara się zrobić wszystko by przenieść pojedynek do parteru. Dos Anjos rozrywa jednak klincz celnym łokciem. Udane obalenie Gamera, zawodnik Czerwonego Smoka i American Top Team atakuje ground and pound. Niestety Mateusz podjął próbę zajścia za plecy rywala co Brazylijczyk wykorzystał na to by wstać. Bardzo ładny prosty Gamrota pod koniec rundy. Runda na konto Mateusza.

Dobry początek trzeciej rundy w wykonaniu Polaka. Gamrot atakował na przemian głowę i korpus rywala. Dos Anjos popełnił błąd chcąc wejść ciosami w Gamera jednak ten ładnie to wykorzystał by przenieść walkę na matę. Szybki powrót do stójki. Gamer trafia krótkimi ciosami i zapina klamrę, zapewne podejmie próbę utrzymania rywala na macie, lub pod siatką. Ładny prawy Gamrota. Dobra akcja bokserska Polaka. Próba wejścia w nogi jednak Brazylijczyk wybronił ją z łatwością. RDA atakuje łokciem. Bardzo ładna końcówka rundy w wykonaniu Polaka. Świetna praca w stójce, Gamer wyprzedzał ciosami rywala.

Mateusz Gamrot pokonał Rafaela Dos Anjosa po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments