Mark Hunt UFC okrada zawodników

Mark Hunt: „UFC to pierd*lony żart, okradają zawodników z Australii!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 06 kwietnia 2023

Mark Hunt udzielił mocnej wypowiedzi na temat sytuacji w UFC. „Super Samoan” w wywiadzie online udzielonym na łamach The Casual Fan Experience mocno zrugał organizację za brak szacunku dla zawodników z Oceanii sugerując, że organizacja okrada największe gwiazdy z tego regionu świata, takie jak Alex Volkanovski czy Robert Whittaker.

O tym, że Hunt od dawna jest adwokatem większych zarobków dla zawodników MMA wiemy od dawien dawna. Zawodnik jest przez to skonfliktowany chyba z większością wysoko postawionych pracowników organizacji UFC.

Mark Hunt po raz kolejny odniósł się do finansów oraz zarobków w UFC wspominając jak mały procent sprzedanych PPV trafia na konto zawodników. Oto co powiedział legendarny zawodnik:

„Ci zawodnicy są wyzyskiwani, fighterzy jak Volkanovski, whittaker, Tuivasa, wszyscy zawodnicy z Australii i Oceanii są okradani. Tym bardziej jak mówimy o zawodniku pokroju Volka, który jest mistrzem. Wszyscy Australijczycy i Nowozelandczycy, którzy ich wspierają i wykupują PPV, posłuchajcie połowa z tej kasy powinna trafiać do zawodników i ich rodzin. Wiecie jakie są realia? Pewnie z jednego PPV trafia do niego półtora dolara, może dwa, trzy jeśli jest dużym szczęściarzem. To tyle, zarabia przez to 2-3 miliony dolarów podczas kiedy powinien dostawać 15-20 milionów. Za każdym razem kiedy widzę jak tam jest to powtarzam, że UFC to pierdolony żart. Pracownicy tej organizacji to po prostu chciwi złodzieje. Myślę, że w pewnym momencie zawodnicy zrozumieją, że muszą walczyć o swoje prawa.”

Zostaw ocenę
0
0