marian ziółkowsk i damian janikowski sparują z yaroslavem amosovem

Marian Ziółkowski i Damian Janikowski sparują z Yaroslavem Amosovem byłym mistrzem Bellatora

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 29 stycznia 2024

Dwaj topowi zawodnicy federacji KSW, Marian Ziółkowski i Damian Janikowski sparują z Yaroslavem Amosovem. Ukrainiec od pewnego czasu przebywa w Warszawie stąd okazja do wspólnych treningów.

Yaroslav Amosov (27-1) do niedawna mógł poszczycić się tym, że był niepokonany przez ponad 11 lat. „Dynamo” był mistrzem organizacji Bellator w kategorii półśredniej. Amosov stracił jednak w listopadzie pas mistrzowski na gali Bellator 301 w Chicago.

Niewykluczone, że porażka z Jasonem Jacksonem była „odłożonym” w czasie efektem przymusowej przerwy od startów jaką Amosov musiał zrobić sobie po ataku Rosji na Ukrainę. W pierwszej walce po przerwie Yaroslav mierzył się z Loganem Storleyem, czyli z fighterem z którym walczył w 2020 roku, więc wiedział czego spodziewać się po rywalu.

Starcie z Jamajczykiem okazało się zupełnie inną bajką i mocny reprezentant Kill Cliff zaskoczył ciosami i znokautował zawodnika American Top Team w trzeciej rundzie.

Amosov od kilku dni przebywa w Polsce i trenował już w WCA, a także zawitał na matę Skry. To właśnie w tym drugim klubie przyszła okazja do zapaśniczego treningu Ziółkowskiego, Janikowskiego i Amosova.

Sparingi i wspólne treningi zapewne pomogą wszystkim trzem wymienionym, a także pozostałym zawodnikom, którzy będą mieli okazję do tego by pokulać się lub zrobić kilka rundek z Amosovem.