Naruszczka przegrał Brave

Marcin Naruszczka przegrał z Aleksandarem Iliciem po wyrównanej walce na gali BRAVE CF 69

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 lutego 2023

W jednej z walk gali Brave CF 69 w Belgradzie zmierzyli się Marcin Naruszczka i Aleksandar Ilić. Polak musiał mierzyć się nie tylko z rywalem, lecz także z presją związaną z dopingiem wrogo nastawionej publiczności, która wspierała „Jokera”. Jaki padł wynik w walce Naruszczki?

Serbia w ostatnim tygodniu stała się areną zmagań amatorskich mistrzostw świata w MMA. Pisaliśmy zarówno o dobrych rezultatach naszych reprezentantów jak i o przykrych sytuacjach, które spotkały Polaków w Serbii. Więcej na ten temat możecie poczytać tutaj. Reprezentanci Polski zaatakowani przez nożowników w Serbii! Polacy w szpitalu. Warto też pamiętać o złotym medalu Magdaleny Czaban. Magdalena Czaban Mistrzynią Świata w wadze atomowej!

Cały tydzień zmagań kończyła duża gala organizacji Brave CF, która odbyła się w Stark Arena w Belgradzie. W jednym ze starć głównej karty zmierzyli się reprezentant gospodarzy Aleksandar Ilić oraz Polak Marcin Naruszczka. Jaki padł wynik w tym starciu?

Relacja z walki

Ilić rozpoczął od dwóch wysokich kopnięć, a Naruszczka od low kicka. Serb próbuje zaskoczyć Polaka kopnięciami. Kopnięcie na korpus ze strony Jokera, na co Marcin odpowiedział próbą sprowadzenia. Zwarcie pod siatką. Naruszczka dociskał rywala do siatki i pracował kolanami jednak sędzia wrócił zawodników na środek klatki. Ilić wydaje się być szybszym zawodnikiem jak chodzi zarówno o ciosy pięściami jak i kopnięcia. Wow question mark kick ze strony Jokera sprawił, że Polak przykucnął jednak Naruszczka szybko wrócił do stójki i cudem uniknął kolejnego wysokiego kopnięcia. Kolejny czysty high kick wchodzi na głowę Marcina Naruszczki jednak Polak jest przytomny, próbuje zapiąć gardę, nic z tego. Szybki powrót do stójki i to Marcin atakuje i idzie do przodu! Koniec pierwszej rundy, bez wątpienia 10:9 dla Ilicia.

Marcin Naruszczka stara się doskoczyć do rywala i zaatakować pięściami jednak póki co słabo to wychodzi. Ilić atakuje korpus Polaka, widać że nasz reprezentant odczuł te kopnięcia Serba. Kolejna próba wysokiego kopnięcia jednak Naruszczka przechwycił nogę rywala i obalił Ilicia. Bardzo dobra praca ground and pound z góry w wykonaniu Marcina. Bardzo duża szansa dla Polaka. Niestety sędzia wrócił zawodników do stójki. Naruszczka wygląda na mocno zmęczonego jednak odgryza się rywalowi i próbuje atakować z klinczu. Kolejne obalenie. Runda 10:9 dla Naruszczki.

Bardzo dobra praca Polaka, próba obalenia, niestety Ilić ustał pod siatką, póki co półtorej minuty pod dyktando Naruszczki. Niestety wygląda na to, że Naruszczka wyprowadził kolano trochę zbyt nisko i trafił w krocze Serba. Latające kolano Serba i Polak odpowiada ciosem pięścią. Bardzo ładne obalenie w wykonaniu Marcina Naruszczki! Polak kończy rundę na górze po solidnej pracy. 10:9 dla Naruszczki.

Niestety sędziowie wypunktowali walkę na korzyść Serba.

Aleksandar Ilić pokonał Marcina Naruszczkę po niejednogłośnej decyzji sędziów (29-28, 28-29, 29-28)

Zostaw ocenę
0
0