manny pacquiao nie wystapi na igrzyskach olimpijskich w paryżu

Manny Pacquiao nie wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu! MKOL odmówił wielkiej gwieździe boksu!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 lutego 2024

Doskonały pięściarz Manny Pacquiao ubiegał się o start w turnieju pięściarskim na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Międzynarodowy Komitet Olimpijski odrzucił prośbę Filipińczyka.

Niestety nie spełni się marzenie Manny’ego Pacquiao (62-8-2, 39 KO). Wielka gwiazda światowego boksu liczyła na udział w turnieju bokserskim na letnich Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Paryżu.

Filipińczyk nie otrzyma tej szansy, gdyż MKOL odrzucił prośbę gwiazdora. Powód jest prozaiczny, wedle regulaminu maksymalny wiek uczestników turnieju wynosi 40 lat natomiast popularny Pacman ma już 45 lat i to właśnie z powodu wieku nie zostanie dopuszczony do startu.

Pacquiao śmiało można zaliczyć do żywych legend światowego boksu. Filipińczyk to były mistrz świata organizacji WBC, WBO, WBA, IBA, oraz IBF w różnych kategoriach wagowych. Manny ma w rekordzie wygrane nad całą plejadą doskonałych pięściarzy, wystarczy wymienić choćby takie nazwiska jak: Juan Manuel Marquez, Oscar de la Hoya, Miguel Cotto, Juan Manuel Marquez czy Timothy Bradley Jr.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments