Phil de Fries udusił Szymona Bajora na KSW 84

KSW 84: Phil de Fries udusił Szymona Bajora! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 15 lipca 2023

W walce wieczoru gali KSW 84 w Gdyni zmierzyli się Phil de Fries i Szymon Bajor. Stawką tego pojedynku był pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Jaki był wynik walki De Fries vs. Bajor? Kto był górą, mocny Anglik czy powracający do federacji KSW Polak?

Phil de Fries to mistrz kategorii ciężkiej, który zasiada na tronie królewskiej dywizji KSW od wielu lat. W swoim ostatnim występie na gali KSW 79 w czeskim Libercu, Anglik znokautował Amerykanina Todda Duffee’ego. De Fries może pochwalić się niesamowitą serią jedenastu kolejnych zwycięstw! Anglik jest najdłużej panującym mistrzem w historii federacji KSW!

Szymon Bajor to zawodnik, który walczył na galach dużych organizacji MMA na całym świecie poczynając od startów w Polsce po występy w Rosji, Japonii czy na Wyspach Brytyjskich. Dla Rzeszowianina będzie to druga przygoda z KSW, wcześniej rozstał się z federacją na rzecz startów na galach Rizin. Później po epizodzie w S-70 przez długie lata walczył w FEN by następnie zaliczyć jeden start w PFL. O zaskakującym odejściu Polaka z tej organizacji więcej pisaliśmy tutaj: Szymon Bajor odchodzi z PFL!

KSW 84: De Fries vs. Bajor – relacja, wynik walki

Bardzo spokojne otwarcie pojedynku w kategorii ciężkiej. Szymon Bajor trafia i unika próby sprowadzenia ze strony Anglika. Dobry początek ze strony Polaka. W klinczu ładnie trafia Rzeszowianin, który póki co zaskakująco łatwo radzi sobie z mistrzem! Kiedy wydawało się, że wszystko idzie po myśli Polaka, Phil de Fries skontrował i przeniósł walkę na matę. Anglik pracuje z góry i powoli buduje swą pozycję starając się przejść do dosiadu jednak to się nie udaje, a Szymon Bajor wykorzystuje sytuację i wyprowadza ciosy z dołu. Phil de Fries atakuje młotkami. Polak dał radę wstać pod koniec rundy mimo tego, że mistrz mocno mu to utrudniał!

Polak trafia w stójce i rusza na rywala widząc, że ten chowa się za gardą. Bajor trafia jednak de Fries wykorzystuje sytuację, wystrzelił w nogi Rzeszowianina i przeniósł walkę na matę. De Fries zamyka Polaka w bardzo trudnej pozycji i idzie po głowę naszego zawodnika. Bajor jednak ucieka i daje radę wstać! Anglik oczywiście natychmiastowo dociska Bajora do siatki i ponownie sprowadza Szymona na matę. Bardzo trudny pojedynek dla pretendenta, wraz z upływem czasu mistrz pokazuje swoją klasę. De Fries żmudnie pracuje zza pleców Polaka i zasypuje go ciosami, a także stara się doprowadzić do momentu, w którym pojawi się luka na dopięcie duszenia zza pleców. Po chwili tak się właśnie stało i Anglik udusił pretendenta! Niebywały występ de Friesa!

Phil de Fries pok. Szymona Bajora przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments