KSW 80 Ruchała mistrzem

KSW 80: Robert Ruchała znokautował Eskieva pod koniec 5. rundy! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 marca 2023

W main evencie gali KSW 80 w Lubinie zmierzyli się Robert Ruchała i Lom-Ali Eskiev. Pojedynek zakontraktowano w kategorii piórkowej, a stawką walki był tymczasowy pas mistrzowski. Kto był górą w walce wieczoru? Czy Robert Ruchała wygrał i zdobył pas?

Robert Ruchała stanął do największego wyzwania w dotychczasowej karierze. W walce wieczoru gali KSW 80 zawodnik z Nowego Sącza zmierzył się z mocnym Niemcem reprezentującym UFD Gym.

Na papierze faworytem był Lom-Ali Eskiev, który ma za sobą wiele startów w ACA, a także sporo walk z bardziej doświadczonymi i wymagającymi przeciwnikami. Młody Polak ciężko jednak trenował do tego wydarzenia i zapowiadał, że zrobi wszystko by wygrać pas.

Jaki padł wynik w walce Lom-Ali Eskiev vs. Robert Ruchała? Relacja z walki jest dostępna poniżej.

KSW 80 – gdzie oglądać?

Gala KSW 80, na której w walce wieczoru Robert Ruchała zmierzy się z Lom-Ali Eskievem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 54,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Start transmisji zaplanowano na godzinę 19:00. W skład transmisji wejdzie aż 10 walk w formule MMA.

Niestety transmisja nie jest dostępna w żadnej ze stacji telewizyjnych, ale można ją oczywiście oglądać na telewizorze Smart TV w aplikacji Viaplay, która jest dostępna w całej Polsce zarówno na telewizorach, komputerach, laptopach, tabletach jak i smartfonach.

Relacja z walki:

Początek pierwszej rundy to wymiana niskich kopnięć. Trafia bardzo mocnym obszernym prawym Lom-Ali Eskiev, Polak ratuje się sprawlem jednak nic to nie daje. Zawodnik UFD Gym ponawia atak, trafia kolanem przez gardę. Ruchała w wielkich opałach chodzi do boku w klatce, a gdy Eskiev się zbliża Polak nurkuje po nogi, nic z tego. Kolejne dwa mocne uderzenia ze strony Niemca. Polak trafia zawodnika z Dusseldorfu prostym. Lom-Ali nic sobie z tego nie robi i idzie do przodu. Ruchała próbuje atakować high kickiem i frontalnym kopnięciem. Mocny middle kick ze strony Polaka. Trafia dwukrotnie mocnym lewym Eskiev. Polak znów krąży w jedną stronę pod siatką niczym zranione zwierzę. Soczysty low kick ze strony Niemca na który Ruchała odpowiedział kopnięciem na korpus, które odrzuciło oponenta. Potężny low kick Ruchały, lewy prosty i kolejny low kick. Świetna pełna akcji runda!

Mocny low kick i kopnięcie na korpus ze strony Eskieva. Polak odpowiada question mark kickiem. Trafia w krótkim dystansie Lom-Ali. Robert Ruchała odwraca jednak sytuację w klinczu. Mocne kolana Roberta, Niemiec starał się przechwycić nogę Polaka. Ruchała wykorzystuje przewagę warunków fizycznych na ataki długimi prostymi i niskimi kopnięciami. Wysokie kopnięcie Eskieva. Polak odpowiada middle kickiem. Kolejne mocne kopnięcie zawodnika Grapplingu Kraków, ale Eskiev w końcu upolował Ruchałę dwoma mocnymi ciosami. Robert idzie w klincz.

Dobre akcje w klinczu i krótkim dystansie z obu stron. Ruchała klinczuje, dociska rywala do siatki. Póki co nic z tego nie wynika. Dwa obrotowe wysokie kopnięcia Polaka. Lom-Ali uniknął uderzeń i kontruje lewym prostym. Coraz więcej kopnięć ze strony Roberta. Ruchała próbuje wszelkich możliwych uderzeń nogami. Eskiev kończy rundę latającym kolanem i mocnym lewym. Ta odsłona jednak wyraźnie na konto Polaka.

Niemiec atakuje i trafia mocnym ciosem w momencie, gdy Polak wchodził w nogi. Ostatecznie kończy się to klinczem. Ruchała dociska zawodnika UFD Gym do siatki. Eskiev wyrywa się i narzuca tempo walki. Polak stara się atakować kolanem na co Lom-Ali odpowiada długim obszernym ciosem. Mamy parter! Lom-Ali zachodzi za plecy ale Ruchała szybko ucieka pod siatkę i wstaje. Brawo dla Polaka. Ładny prosty Ruchały. Polak wyprowadził kopnięcie lewą nogą po czym się zachwiał. Eskiev próbuje gonić Ruchałę z ciosami. Eskiev broni próby sprowadzenia ze strony Polaka. Niemiec trafia krótkim, mocnym łokciem w klinczu. Ruchała odpowiada prostym.

Ładne obrazki na początek piątej odsłony, przytulas i przybicie piątek. Wracamy jednak do walki i tu dobrze rozpoczyna Eskiev, który trafia dwukrotnie. Obaj zawodnicy próbowali sprowadzenia, nic z tego. Trafia kopnięciami Polak, atakuje długimi ciosami, a następnie dynamicznie wchodzi w nogi rywala. Ruchała z góry. Wygląda na to, że Lom-Ali zlekceważył umiejętności parterowe Polaka. Ground and pound Ruchały i próby zapięcia duszenia zza pleców. Bardzo mocny cios łokciem Ruchały. Ruchała kontynuuje prace z góry. Eskiev sygnalizuje sędziemu, że wszystko jest ok jednak Polak wyprowadza kolejne ciosy raz po raz i w końcu zmusza sędziego do przerwania pojedynku!

Robert Ruchała znokautował Eskieva pod koniec 5. rundy!

Zostaw ocenę
0
0