Jotko PFL debiut

Krzysztof Jotko przed debiutem w PFL: „Chciałem spróbować czegoś innego, mam plan…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 marca 2023

Już w najbliższy weekend Krzysztof Jotko zadebiutuje w klatce organizacji PFL. Polak po wieloletniej przygodzie w UFC postanowił przenieść się do innej organizacji. W rozmowie z dziennikarką MMAJunkie Jotko wyjaśnił powody takiej decyzji.

W nocy z soboty na niedzielę Krzysztof Jotko rozpocznie zmagania w sezonie zasadniczym PFL. Polak zmienił nie tylko organizację, ale także i kategorię wagową. Jotko do walki z Willem Fleurym przygotowywał się z Johnnym Eblenem, mistrzem Bellatora w dywizji średniej. Krzysztof Jotko zakończył obóz treningowy przed debiutem w PFL!

Jotko spędził w UFC dziewięć lat i odszedł z organizacji notując pięć zwycięstw w siedmiu ostatnich walkach. Dobre wyniki i wiele lat spędzonych w top 15 kategorii średniej sprawiły, że Polak otrzymał wiele lukratywnych ofert. Jedna z nich wpłynęła od organizacji PFL i to właśnie z tą organizacją podpisał kontrakt Krzysztof.

Jak się później okazało zawodnik American Top Team zmienił nie tylko pracodawcę, lecz również kategorię wagową, w której będzie startował. Jotko przechodzi dywizję wyżej, będzie zatem walczył w kategorii do 93 kilogramów.

W rozmowie z reporterką MMAJunkie Jotko opowiedział o tym co wpłynęło na taką decyzję:

„Byłem w UFC przez długi czas, miałem trochę problemów zdrowotnych, ale teraz wszystko jest już dobrze. Jestem zdrowy, chciałem spróbować czegoś innego, innej organizacji, innej kategorii wagowej, a przy tym zarobić większe pieniądze. Lubię mieć wszystko odpowiednio zaplanowane. Teraz znam swój plan na ten rok. Widzę siebie jako mistrza PFL, dlatego przyszedłem do tej organizacji. właśnie po to, aby zostać mistrzem i nikt nie zdoła mnie zatrzymać.”

Zostaw ocenę
0
0