Krzysztof Głowacki vs Dawid Kasperski na KSW 95 bitwa mistrzów stójki

Krzysztof Głowacki vs Dawid Kasperski na KSW 95 w Olsztynie

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 kwietnia 2024

Krzysztof Głowacki i Dawid Kasperski zmierzą się 7 czerwca na gali KSW 95 w Olsztynie. Pojedynek zakontraktowano w kategorii półciężkiej na zasadach MMA.

Gala KSW 95 przyniesie z sobą świetny pojedynek dwóch byłych mistrzów świata sportów uderzanych. W boju tym Krzysztof Głowacki (1-0), były czempion organizacji WBO, zmierzy się z wielokrotnym mistrzem Polski w kickboxingu, Dawidem Kasperskim (1-0). Walka Głowacki vs Kasperski odbędzie się w limicie kategorii półciężkiej.

Dla obu zawodników będzie to druga walka na zasadach MMA, a dojdzie do niej 7 czerwca w hali Urania. Kibice, którzy wybiorą się na galę w Olsztynie będą mogli nacieszyć oczy podczas bitwy wybitnych strikerów.

Krzysztof Głowacki w świetnym stylu zadebiutował w klatce KSW. Podczas gali XTB KSW Colosseum w efektowny sposób znokautował Patryka Tołkaczewskiego. Skończenie to zostało wyróżnione bonusem i nagrodzone prestiżową statuetką Heraklesa za najlepszy nokaut roku 2024. Głowacki ma za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę w pięściarskim świecie. W zawodowym boksie stoczył blisko 40 pojedynków, z których ponad 30 wygrał, a w 20 posyłał rywali na deski.

W roku 2015 pokonał legendarnego Marco Hucka i zdobył pas mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej. Wcześniej wywalczył też regionalny pas WBO Inter-Continental oraz tytuł międzynarodowego mistrza Polski. W amatorskim pięściarstwie popularny „Główka” stoczył ponad setkę pojedynków. Był młodzieżowym mistrzem Polski, a także wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski seniorów.  

Dawid Kasperski po raz pierwszy wszedł do okrągłej klatki w lutym tego roku i podczas gali KSW w Czechach pokonał Vasila Ducara. Polak ma za sobą długą historię i ogromne doświadczenie wyniesione ze świata kickboxingu. Jest wielokrotnym mistrzem Polski.

Zdobył również tytuł mistrza świata i Europy oraz trzykrotnie tryumfował w pucharze świata. Wywalczył złoty medal podczas The World Games. Wygrał także, jako pierwszy w Polak w historii, prestiżowy turniej Superkombat. Rywalizował pod skrzydłami organizacji Glory, a na swoim koncie ma ponad 150 stoczonych pojedynków.

Kto wygra walkę Głowacki vs Kasperski?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments