harris rodriguez bueno silva zawieszeni za doping przez nac

Kilku zawodników UFC zawieszonych za stosowanie niedozwolonych środków!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 października 2023

Kilku zawodników UFC zostało zawieszonych za stosowanie niedozwolonych środków przez Komisję Sportową w Nevadzie. Walt Harris, Daniel Rodriguez oraz Mayra Bueno Silva zostali zawieszeni na różne okresy czasowe. Ponad to wynik walki Brazylijki z Holly Holm został zmieniony na no contest.

Walt Harris, Daniel Rodriguez oraz Mayra Bueno Silva zostali zawieszeni przez NAC, czyli Komisję Sportową w Nevadzie. Wszyscy wymienieni zawodnicy UFC zostali przyłapani na stosowaniu niedozwolonych środków.

Harris stosował drostanolon i został oflagowany przez USADA w czerwcu. Teraz zaktualizowano jego status i zawodnik został zawieszony. Oczywiście zawieszenie obowiązuje od momentu wykrycia próbki i 40-letni zawodnik będzie mógł wrócić do startów pod koniec czerwca 2024 roku.

Oto co Harris napisał w momencie, gdy okazało się że zaliczył dopingową wpadkę.

„Witajcie, chciałem byście usłyszeli to ode mnie. Moja walka została odwołana ponieważ mój ostatni test antydopingowy miał pozytywny wynik. Myślę, że sprawką całego zamieszania jest suplement diety, który stosowałem przez całe swoje życie jednak koniec końców nie był on nigdy na liście oficjalnie zatwierdzonych środków przez USADA. Jestem skończonym idiotą, który nie sprawdził faktów, jednak na 100% nie jestem cheaterem!”

Daniel Rodriguez wpadł 28 lipca na stosowaniu ostaryny oraz metabolitów środka LGD-4033. Zawodnik otrzymał niską karę finansową, a jego zawieszenie potrwa do 28 stycznia 2024 roku. Nie będzie to więc zbyt długa przerwa, a choć oficjalnie nie ujawniono powodów takiej decyzji należy się spodziewać, że komisarze uznali iż Rodriguez stosował zanieczyszczony suplement diety.

Mayra Bueno Silva otrzymała najkrótszy okres zawieszenia spośród całej trójki. Brazylijka będzie pauzowała do 29 listopada po tym jak w próbce moczu pobranej od zawodniczki wykryto Ritalin. Warto jednak zaznaczyć, że to właśnie Bueno Silva najwięcej straciła poprzez wpadkę dopingową, gdyż zmieniono wynik walki Brazylijki z Holly Holm. Mayra wygrała to starcie jednak teraz figuruje ono w rekordzie jako no contest (nieodbyte).

Tak wyglądało oświadczenie Brazylijki opublikowane przez nią w momencie wykrycia stosowania niedozwolonych środków:

„Do wszystkich moich fanów, niestety z wielkim żalem muszę poinformować, że zaliczyłam wpadkę dopingową w teście, który wykonano na tydzień przed walką z Holly Holm. Na początku chciałam powiedzieć, że nigdy nie brałam substancji, która wspomagałaby wydolność i wpływała na moje zdolności w trakcie walki. Wykryto u mnie środek, który wchodzi w skład leku na ADHD, który od lat stosuję i jest mi regularnie przepisywany przez lekarzy. Przekazałam wszystkie potrzebne dokumenty zarówno do Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA) jak i Komisji Sportowej Stanu Nevada (NAC). Współpracuję wspólnie zarówno z komisarzami jak i przedstawicielami UFC, chcę żeby wszystko w tej sprawie było jasne. Tak jak zwykle tak i w tym przypadku na początku tygodnia, w którym odbywa się walka zaprzestałam tymczasowo stosowanie tego środka. Wykryto jego śladowe ilości w moim organizmie jednak według informacji nie miało to żadnego wpływu na mój występ. Nim podejmiecie jakieś konkretne kroki, nim zaczniecie negatywnie komentować, proszę was byście rozważyli, że przyjmuję leki na chorobę, z którą zmagam się od wielu lat i mam nadzieję, że wkrótce ta cała sprawa będzie za mną. Patrzę z optymizmem w przyszłość, nie mogę się doczekać kolejnej walki dla najlepszej organizacji MMA na świecie. Jestem przekonana, że zostanę mistrzynią UFC i jestem gotowa do walki!”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments