zawodniczka ufc wpadka dopingowa bueno silva

Zawodniczka wygrała cztery kolejne walki w UFC i wpadła na dopingu! „Wykryto u mnie środek…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 sierpnia 2023

Kiedy reprezentantka American Top Team w połowie lipca udusiła Holly Holm wydawało się, że drzwi do wielkiej kariery stoją dla niej otworem. Mayra Bueno Silva dopisała bowiem do rekordu czwarte zwycięstwo z rzędu. Jak się teraz okazało Brazylijka została przyłapana na dopingu!

Mayra Bueno Silva w ostatnich siedmiu występach zanotowała zaledwie jedną porażkę, a aktualnie może pochwalić się passą czterech zwycięstw. „Sheetara” pokonała kolejno: Yanan Wu, Stephanie Egger, Linę Lansberg i Holly Holm. Niestety Brazylijka zanotowała pozytywny wynik testu antydopingowego.

31-letnia reprezentantka American Top Team poinformowała o wpadce za pośrednictwem instagrama. Mayra Bueno Silva przekazała, że niedozwolony środek wchodzi w skład leku, który stale przyjmuje do leczenia ADHD. Pełne oświadczenie zawodniczki organizacji UFC możecie przeczytać poniżej:

„Do wszystkich moich fanów, niestety z wielkim żalem muszę poinformować, że zaliczyłam wpadkę dopingową w teście, który wykonano na tydzień przed walką z Holly Holm. Na początku chciałam powiedzieć, że nigdy nie brałam substancji, która wspomagałaby wydolność i wpływała na moje zdolności w trakcie walki. Wykryto u mnie środek, który wchodzi w skład leku na ADHD, który od lat stosuję i jest mi regularnie przepisywany przez lekarzy. Przekazałam wszystkie potrzebne dokumenty zarówno do Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA) jak i Komisji Sportowej Stanu Nevada (NAC). Współpracuję wspólnie zarówno z komisarzami jak i przedstawicielami UFC, chcę żeby wszystko w tej sprawie było jasne. Tak jak zwykle tak i w tym przypadku na początku tygodnia, w którym odbywa się walka zaprzestałam tymczasowo stosowanie tego środka. Wykryto jego śladowe ilości w moim organizmie jednak według informacji nie miało to żadnego wpływu na mój występ. Nim podejmiecie jakieś konkretne kroki, nim zaczniecie negatywnie komentować, proszę was byście rozważyli, że przyjmuję leki na chorobę, z którą zmagam się od wielu lat i mam nadzieję, że wkrótce ta cała sprawa będzie za mną. Patrzę z optymizmem w przyszłość, nie mogę się doczekać kolejnej walki dla najlepszej organizacji MMA na świecie. Jestem przekonana, że zostanę mistrzynią UFC i jestem gotowa do walki!”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments