Joanna Jędrzejczyk potwierdza zakończenie kariery

Joanna Jędrzejczyk potwierdza emeryturę w MMA i ujawnia gdzie chce teraz walczyć!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 lipca 2023

Joanna Jędrzejczyk udzieliła wywiadu portalowi MMAJunkie. W trakcie długiej rozmowy była mistrzyni UFC w kategorii słomkowej potwierdziła oficjalnie przejście na emeryturę. Nie oznacza to jednak, że Polka zamierza całkowicie odstawić sport na bok. Jędrzejczyk zasugerowała w jakim sporcie chciałaby stoczyć pojedynek!

Joanna Jędrzejczyk przez wiele lat cieszyła swymi doskonałymi występami fanów MMA w Polsce i na całym świecie. Polka była mistrzynią kategorii słomkowej i utrzymała się w ścisłej czołówce tej kategorii wagowej przez bardzo długi czas.

Na początku roku Jędrzejczyk rozpoczęła przygotowania do powrotu do octagonu. Niestety po trzynastu tygodniach Polka poczuła ból w barku, z którym już wcześniej miewała spore problemy. Szybko okazało się, że stara kontuzja nie tyle się odnowiła co pogłębiła i konieczna była operacja.

Jędrzejczyk poddała się zabiegowi i powoli dochodzi do pełni sił, na ten moment Polka jest spokojna i zapewnia, że przywykła już do tego, że będzie jej ciężko wrócić do tak kompleksowego sportu jakim jest MMA.

Jędrzejczyk niespodziewanie wskazała jednak dyscyplinę i organizację, w której chciałaby zawalczyć:

„Chcę walczyć w ADCC.”

Te słowa byłej mistrzyni UFC z pewnością mogą wielu zaskoczyć, gdyż Jędrzejczyk to zawodniczka muay thai, która dała się poznać jako doskonała strikerka. Najwyraźniej jednak przez długie lata treningów Polka zapałała miłością do grapplingu!

Poza myślami o startach w ADCC Jędrzejczyk opowiedziała także o tym czym zajmuje się kiedy nie trenuje MMA:

„Startuję w wyścigach samochodowych. Chcę grać w golfa oraz w tenisa. Zawodnikom ciężko jest odstawić rywalizację na bok. Prawda jest taka, że jako ludzie rodzimy się fighterami, walczymy o pierwszy oddech. Potrzebuję tego zastrzyku adrenaliny, czegoś co mnie pobudzi. Mam wiele pasji poza MMA, jednak nie da się tego porównać w żaden sposób do toczenia pojedynku w octagonie, to nie ten poziom.”

Warto zaznaczyć, że Jędrzejczyk wzięła w ostatnich dniach udział w GrapplersCamps w Zakopanem.

Zostaw ocenę
0
2
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments