ufc jamahal hill

Jamahal Hill: „Mam nadzieję, że mój 'brat’ otrzyma walkę o pas, nawet jeśli będzie to pojedynek przeciwko mnie.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 stycznia 2023

Jamahal Hill wywalczył pas mistrzowski na gali UFC 283 w Brazylii. Amerykanin pokonał Glovera Teixeirę po decyzji sędziów i teraz może spokojnie wyczekiwać ogłoszenia kolejnej walki. Jak się okazuje Hill znalazł zawodnika, który wpisuje się w jego kryteria jeśli rehabilitacja Jiriego Prochazki się przedłuży.

Jamahal Hill pokonał Glovera Teixeirę po długiej pięciorundowej batalii i wywalczył upragniony pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Amerykanin jest pierwszym zawodnikiem w historii organizacji UFC, który przeszedł drogę od programu Dana White’s Contender Series, aż do wygranej walki mistrzowskiej.

W rozmowie z MMAJunkie Hill został zapytany przez dziennikarzy o to jak zapatruje się na walkę z innym oponentem, jeśli rehabilitacja Czecha Jiriego Prochazki się przedłuży. Oto co powiedział Hill:

„Mam nadzieję, że mój 'brat’ otrzyma walkę o pas nawet jeśli będzie to pojedynek przeciwko mnie. On jest bardzo długo w tym sporcie, wiem że trenuje i pracuje bardzo mocno. Miał małe potknięcie, gdy złamał kostkę, ale to było niezależne od niego. Poza tym idzie mu świetnie, rozprawił się z trzema pretendentami głodnymi sukcesu.”

O kim mówił Jamahal Hill? Chodziło oczywiście o Anthony’ego Smitha, który był nawet szykowany na ewentualne zastępstwo w walce wieczoru UFC 283, gdyby jeden z uczestników doznał urazu. Jamahal skomentował także sprawę tego, że Smith nie wypełnił limitu kategorii półciężkiej na ważeniu.

„Nie dali mu tyle czasu ile potrzebował. Najpierw coś przebąkiwali, że mogą potrzebować zawodnika na zastępstwo. Oficjalnie zaproponowali mu to w okolicach świąt Bożego Narodzenia, Anthony ważył wtedy naprawdę wiele, po prostu nie miał wystarczająco dużo czasu, żeby zejść z tak wysokiej wagi do 93 kilogramów.”

Zostaw ocenę
0
0