UFC 290 Jalin Turner Dan Hooker

Jalin Turner vs. Dan Hooker na UFC 290!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 kwietnia 2023

Jalin Turner i Dan Hooker mieli zmierzyć się ze sobą na gali UFC 285. „Hangman” doznał wtedy urazu, który wykluczył go ze startu, a Amerykanin musiał zmierzyć się z Mateuszem Gamrotem. Po walce z Polakiem „Tarantula” zabiegał o doprowadzenie do starcia z Hookerem i zawodnicy zmierzą się na UFC 290!

Jalin Turner zarówno w mediach społecznościowych jak i będąc gościem w podcastach podkreśla, że jego zdaniem nie przegrał walki z Mateuszem Gamrotem. Amerykanin najpierw domagał się szybkiego rewanżu, a kiedy zobaczył, że nic z tego nie wyjdzie zaczął ubiegać się o doprowadzenie do starcia, które pierwotnie miał stoczyć na gali UFC 285.

Matchmakerzy organizacji UFC postanowili najwyraźniej posłuchać Turnera przy okazji robiąc małą przysługę Danowi Hookerowi, dla którego nic się nie zmieniło i wracając na matę po kontuzji będzie mógł kontynuować przygotowania do walki z Jalinem. Pojedynek Jalin Turner vs. Dan Hooker został zakontraktowany w limicie kategorii lekkiej (-70 kg.)

Gala UFC 290 odbędzie się w sobotę 8 lipca w Las Vegas. W walkach wieczoru zobaczymy dwa starcia rangi mistrzowskiej. oficjalnie potwierdzono już walkę Brandon Moreno vs. Alexandre Pantoja o pas kategorii muszej natomiast nieoficjalnie main eventem ma być starcie Alexandra Volkanovskiego z Yairem Rodriguezem.

Dana White ogłosił także hitowy pojedynek między Robertem Whittakerem, a Dricusem du Plessisem. Starcie to ma być oficjalnym eliminatorem do walki o pas kategorii średniej. UFC 290: Robert Whittaker vs. Dricus Du Plessis! Dana White ogłasza hitowe starcie o status pretendenta!

UFC 290 – aktualna karta walk:

  • Alexander Volkanovski vs. Yair Rodriguez – main event – o pas kategorii piórkowej
  • Brandon Moreno vs. Alexandre Pantoja – co-main event – o pas kategorii muszej
  • Deiveson Figueiredo vs. Manel Kape
  • Dricus Du Plessis vs. Robert Whittaker
  • Robbie Lawler vs. Niko Price
  • Jalin Turner vs. Dan Hooker
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments