jalin turner bobby green ufc austin

Jalin Turner nowym rywalem Bobby’ego Greena! Tarantula idzie po Króla!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 listopada 2023

Jalin Turner zastąpi kontuzjowanego Dana Hookera w pojedynku z Bobbym Greenem. „Tarantula” uratuje co-main event gali UFC w Austin. Walka Turner vs. Green odbędzie się na dystansie trzech pięciominutowych rund.

Dan Hooker poinformował wczoraj o kontuzji, która wykluczy go z udziału w gali UFC w Austin. Nie musieliśmy długo czekać na zastępstwo. Dana White, dyrektor zarządzający UFC ogłosił przed momentem, że nowym rywalem Bobby’ego Greena będzie Jalin Turner. Śmiało można zatem powiedzieć, – Tarantula idzie po Króla.

„Tarantula” uratuje zatem co-main event gali, która odbędzie się 2 grudnia w Moody Center. White potwierdził, że nastąpiła zmiana dystansu walki. Starcie Hooker vs. Green było zakontraktowane na pięć rund natomiast dystans walki Turner vs. Green został skrócony do trzech pięciominutowych rund.

Jalin Turner nie ma ostatnio dobrej passy. Zawodnik z San Bernardino przegrał dwa ostatnie starcia po niejednogłośnych decyzjach sędziów. 28-latek najpierw przegrał z Mateuszem Gamrotem, a następnie zaliczył porażkę w starciu z… Danem Hookerem, czyli zawodnikiem którego teraz zastąpi w rozpisce.

„Król” w przeciwieństwie do Turnera może się pochwalić serią dwóch zwycięstw z rzędu. Bobby Green najpierw udusił Tony’ego Fergusona, a następnie szybko znokautował utalentowanego Granta Dawsona.

Tradycyjnie jak to bywa w przypadku walki z udziałem Turnera zawodnik ten będzie miał znaczną przewagę warunków fizycznych nad rywalem. Długie kończyny i zasięg „Tarantuli” mogą być atutem w boju z Greenem, który lubi wymieniać ciosy i skupia się głównie na stójce.

Jalin Turner i Bobby Green zmierzą się w nocy z 2, na 3 grudnia na gali UFC w Austin. W main evencie tego wydarzenia dojdzie do pojedynku innych lekkich. Beneil Dariush podejmie Armana Tsarukyana w starciu, które może wyłonić kolejnego pretendenta do pasa kategorii do 70 kilogramów.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments