jakub wikłacz był na deskach ale zaliczył świetny comeback i obronił pas ksw 92

Jakub Wikłacz był na deskach ale zaliczył świetny comeback i obronił pas na KSW 92!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 marca 2024

W walce wieczoru gali KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim zmierzyli się Jakub Wikłacz i Zuriko Jojua. Zawodnicy walczyli o pas mistrzowski KSW w kategorii koguciej.

Jakub Wikłacz to panujący mistrz kategorii koguciej. Zuriko Jojua to zawodnik, który niejednokrotnie już wypracowywał sobie szansę walki o mistrzowski tytuł jednak za każdym razem kontuzje stawały mu na przeszkodzie by ten pojedynek stoczyć.

Wreszcie dziś na KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim doszło do potyczki Wikłacza z Gruzinem. Jakim wynikiem zakończyła się ta walka? Relacja ze starcia Wikłacz vs. Jojua.

Zuriko Jojua skrócił dystans. Wikłacz atakuje kolanami. Kopnięcia Kuby po rozerwaniu klinczu. Ładne fronty i proste ze strony Wikłacza. Jojua wchodzi mocniejszym ciosem i ponownie klinczuje. Rozerwanie klinczu i próba sprowadzenia w wykonaniu mistrza. Pretendent stale dąży do klinczu. Wikłacz ponownie atakuje frontami. Chwila zmian pozycji w parterze. Jojua był w dobrej pozycji do podjęcia próby zajścia za plecy ale Wikłacz wyszedł z opresji. Ponownie Gruzin z góry w parterze. Jojua zapiął krucyfiks jednak Wikłacz znów się ratuje. Mistrz odpowiada oponentowi udanym sprowadzeniem i zyskuje dominującą pozycję w parterze. Gruzin w półgardzie. Zawodnik Czerwonego Smoka rozbija rywala łokciami. Powrót do stójki pod siatką. Koniec rundy.

Trzy dobre kopnięcia Wikłacza. Jojua odpowiada krótkimi ciosami. Mistrz atakuje tułów rywala kolanem. Zuriko trafił potężnym prawym. Wikłacz ląduje na deskach. Wikłacz jednak sweepuje i atakuje łokciami z dołu. Gruzin trafia kolejny raz jednak mistrz kontruje dobrym ciosem. Chwila kulanki w parterze i Wikłacz podjął próbę zajścia za plecy rywala. Polak atakuje łokciem i próbuje wpiąć duszenie. Zuriko jednak przetacza i jest z góry. Dużo się dzieje w walce o pas. Wikłacz z góry wchodzi w dosiad. Mistrz atakuje pretendenta łokciami. Jojua wykręca się z dołu. Koniec rundy.

Jojua atakuje ponownie prawym. Wikłacz idzie po gilotynę w stójce. Chwila parteru jednak Polak wraca do stójki pod siatką. Zuriko klinczuje. Gruzin zadaje pojedyncze ciosy. Ładne przetoczenie Wikłacza, który ucieka z opresji. Mistrz atakuje prostymi. Bardzo mocne kolana zawodnika Czerwonego Smoka. Próba balachy w wykonaniu Gruzina. Wikłacz ucieka z tej opresji. Publiczność w Gorzowie Wielkopolskim szaleje. Chwila impasu w końcówce rundy.

Dobra akcja bokserka Jojuy. Wikłacz odpowiada mocnym kolanem i długim prostym. Jojua trafia kolejny raz prawym. Cios na cios. Mistrz atakuje pretendenta stopującym prostym. Zuriko stara się wchodzić w mistrza kombinacjami. Wikłacz trafia dwoma kolanami na korpus, a następnie kolanem w głowę rywala. Wikłacz atakuje ponownie kolanami. Dobra akcja bokserska Jojuy. Bardzo ładna seria lewych prostych w wykonaniu mistrza. Bardzo mocne kolano Wikłacza. Zuriko odgryza się lewym cepem. Świetny front mistrza. Koniec rundy.

Świetna akcja Wikłacza, który imponuje tajskim klinczem i mocnymi kolanami. Zuriko Jojua klinczuje. Mistrz odwraca sytuację. Sprytniejszy, celniejszy, brutalniejszy i aktywniejszy jest w atakach panujący mistrz kategorii koguciej. W połowie rundy Wikłacz rozpoczął pracę by zapiąć duszenie zza pleców. Zuriko walczy o przetrwanie, ale Jakub Wikłacz pewnie obroni mistrzowski pas.

Jakub Wikłacz pokonał Zuriko Jojuę po jednogłośnej decyzji sędziów (49-46, 50-45, 48-47)

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments