Islam Makhachev ostro o pasie BMF! „Sp***przaj pan z tym. To tytuł dla meneli”

S
0
Opublikowano: 13 czerwca 2023

Nie wszystkim pasuje obecność tytułu Baddest Motherf*cker. Już wkrótce o ten bezpański pas UFC zawalczą Justin Gaethje i Dustin Poirier, a ostro na temat wymyślonego mistrzostwa wypowiedział się Islam Makhachev.

Dagestańczyk zdobył koronę wagi lekkiej w ubiegłym roku, a w lutym przystąpił do pierwszej obrony. Na pełnym dystansie udało mu się jednogłośną decyzją sędziów pokonać Alexandra Volkanovskiego. Po minionym weekendzie praktycznie na 100% wiemy, że kolejnym pretendentem został Charles Oliveira. Kto będzie następny?

Tę odpowiedź poznamy najpewniej na UFC 291. W main evencie tego wydarzenia odbędzie się starcie Poirier vs Gaethje, a stawką będzie bezpański pas Baddest Motherf*cker. Dotychczas jedynym mistrzem w historii był Jorge Masvidal i choć Dana White twierdził, że więcej nie będzie wywoływał sztucznego tytułu, to widocznie zmienił zdanie.

Wielu kibiców ma mieszane odczucia co do pasa BMF i nie są oni odosobnieni. Idei kompletnie nie rozumie Islam Makhachev, który w ostrych słowach wypowiedział się na ten temat w rozmowie z Danielem Cormierem.

„Słuchaj, jedno pytanie. Jeśli Dustin Poirier pokona Justina Gaethje i otrzyma walkę o mistrzostwo wagi lekkiej, to pojawi się z tym pasem BMF? Przyjedzie do Abu Zabi z tytułem BMF? Sp***przaj pan z tym, co to ma być? To tytuł dla meneli. Kto o niego walczył jako pierwszy? Nate Diaz i Masvidal. Dwóch gości, co nigdy nie miało szans zostać mistrzem. Dają im takie walki i mówią: ciesz się, walcz o pas BMF. Nie mam pojęcia o co w tym chodzi.”

„Gaethje i Poirier walczyli już wielokrotnie o pas wagi lekkiej i za każdym razem przegrywali. Dana jest miłym gościem, więc da im się pobić o tytuł mistrza BMF. Szczerze, jakby mi ktoś to podał jutro – wywaliłbym go. Nie potrzebuję takiego g*wna.”

Makhachev zaznaczył też, że może z łatwością pokonać obu bohaterów main eventu UFC 291, niezależnie od tego, kto wygra. Nie ma jednak zamiaru upominać się o tytuł Baddest Motherf*ckera, gdyż nic nie wnosi on do jego dziedzictwa.

Kursy bukmacherskie na walkę Poirier vs Gaethje

Galę UFC 291 w całości obstawicie u bukmachera eFortuna.pl! Już na sam początek otrzymacie specjalny bonus w postaci darmowych 20 zł, a dodatkowe 10 zł otrzymacie do pierwszego depozytu. Co więcej trzy pierwsze zakłady, za 100, 200 i 300 zł zagracie bez ryzyka!

-> Obstawiaj UFC w Fortuna TV!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments