Islam Makhachev chce kary dla Dana Hookera: „UFC i komisja sportowa powinny ukarać tych, którzy rzucają bezpodstawne oskarżenia”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 20 lutego 2023

Mistrz kategorii lekkiej zwrócił się do UFC oraz USADA w związku z zarzutami Dana Hookera. Chce, aby ukarano zawodnika za bezpodstawne oskarżenia.

Sprawa dotyczy wpisów Hookera, jakie ten zamieścił po gali UFC 284. W main evencie wydarzenia Makhachev po pięciu odsłonach przez jednogłośną decyzję zwyciężył z Alexandrem Volkanovskim i obronił mistrzowski tytuł. „The Hangman” oskarżył go jednak o oszustwo.

Makhachev komentuje zarzuty Hookera

Nowozelandczyk opublikował na swoich social mediach takie słowa:

– Głupia pizda myśli, że przyleci do Australii, wynajmie pielęgniarkę, żeby dała mu kroplówkę i my się o tym nie dowiemy. Oszust.

– Udowodnij, że się mylę. Założę się, że nie możesz.

Nie wskazał wprost o kim mowa, jednak nie trudno domyślić się, że chodzi o Makhacheva. Cała sprawa zakończyła się jedynie na oskarżeniach Hookera, ale mistrz UFC liczy na to, że zostaną wyciągnięte wobec niego konsekwencje.

Po powrocie do Dagestanu zawodnik poruszył ten temat w rozmowie z dziennikarzami:

– Żadna oficjalna instytucja mnie o nic nie oskarżyła. Ani UFC, ani USADA. To tylko kilku wkurzonych gości z teamu Volkanovskiego oskarża bez dowodów. Federacja i komisja sportowa powinny się tym zająć oraz ukarać tych, którzy rzucają bezpodstawne oskarżenia. Nie mogę korzystać z kroplówek, bo to nielegalne. Nie robię takich rzeczy.

Zostaw ocenę
0
0