glover po wygranej pereiry

Glover Teixeira po wygranej Pereiry na UFC 295: „Alex jest na innym poziomie, to bestia”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 listopada 2023

Glover Teixeira były mistrz organizacji UFC w kategorii półciężkiej, a zarazem sparingpartner i przyjaciel Alexa Pereiry skomentował wygraną swojego klubowego kolegi. Teixeira uważa, że Poatan jest na innym poziomie.

Alex Pereira pokonał Jiriego Prochazkę na gali UFC 295 w Nowym Jorku. Dzięki zwycięstwu przez nokaut „Poatan” został mistrzem UFC w kategorii półciężkiej. W przeszłości mistrzem tej dywizji wagowej był również Glover Teixeira, czyli sparingpartner i przyjaciel Pereiry.

Glover skomentował występ Alexa, wypowiedział się także na temat przyszłości swojego przyjaciela. Dana White zapowiedział, że Pereira w kolejnym starciu stanie oko w oko z Jamahalem Hillem. Tak Teixeira skomentował sytuację w kategorii półciężkiej.

„Jeśli taka będzie walka, myślę, że będzie wielka. Tak jak mówiłem również o Jirim, to wielcy wojownicy, zawodnicy, z którymi się mierzyłem. Miałem 50 minut w oktagonie z Jirim i Jamahalem Hillem. To świetne zestawienie dla Alexa, on jest na innym poziomie, jest bestią.

Wygrana z Prochazką to dla nas niesamowity wynik. Jestem szczęśliwy z sukcesu Alexa, to jak pracuje, wow. Na początku walki zastanawiałem się nad tym kiedy Poatan przyśpieszy gdyż, nie zadawał ciosów w dobrym tempie. Wtedy pomyślałem, że albo zostanie znokautowany albo zastawia pułapkę. Po dwóch minutach pierwszej rundy wiedziałem, że to będzie szybka noc dla Alexa.”

Alex Pereira został niedawno wciągnięty do „Galerii Sław” organizacji GLORY. Doskonały kickbokser udowadnia, że nawet po przejściu do MMA jest w stanie osiągać niebywałe sukcesy. Pereira bardzo szybko wywalczył pas mistrzowski UFC w kategorii średniej, a po utracie trofeum przeszedł do wyższej dywizji, odbudował się i w mgnieniu oka wygrał walkę mistrzowską.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments