Glover Teixeira o Pereira vs Adesanya

Glover Teixeira nie wierzy w to, że Adesanya będzie próbował obalać Pereirę: „On nie jest zapaśnikiem”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 06 kwietnia 2023

Glover Teixeira, były mistrz kategorii półciężkiej wypowiedział się na temat swojego klubowego kolegi Alexa Pereiry. Oczywiście nie mogło także zabraknąć dyskusji na temat Israela Adesanyi. Doświadczony Brazylijczyk zdradził jak jego zdaniem podejdzie do kolejnej walki z Pereirą „Stylebender”.

Glover Teixeira zostawił rękawice w klatce na gali UFC 283 w Rio i zakończył zawodową karierę. Były mistrz kategorii półciężkiej po utracie mistrzowskiego pasa nie rozstał się jednak całkowicie ze sportem, a wręcz przeciwnie wciąż pozostaje jednym ze sparingpartnerów i trenerów swojego przyjaciela Alexa Pereiry.

W trakcie rozmowy Teixeira został zapytany o to czego spodziewa się po Israelu Adesanyi w walce wieczoru UFC 287. Nie zabrakło także pytania o to czy „Last Stylebender” zmieni swój styl. Oto co na ten temat miał do powiedzenia Glover:

„Nie możesz zmienić zbyt wiele, nikt nie byłby w stanie tego zrobić w tak krótkim czasie. Myślę, że Adesanya przed tą walką pracował nad uderzeniami pod różnym kątem, takimi które sprawiłyby problem Pereirze. Do tego na pewno poprawił szybkość. W ich walce widzieliśmy jak Adesanya był w stanie w berimbolo zaprezentować się solidnie w parterze i skraść rundę. czy jednak ponownie będzie próbował takiej strategii? Wątpię, on nie jest zapaśnikiem. Poza tym obalenie Poatana na matę wcale nie jest łatwym zadaniem. Israel postawi pewnie na kopnięcia, prosty, a także będzie starał się przebić ponad gardą Alexa, to zrobi, nie zmieni wiele wiecej.”

Zostaw ocenę
0
0