tonon wskazał najlepszych grapplerów w mma

Garry Tonon wskazał najlepszych grapplerów w MMA

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 stycznia 2024

Garry Tonon, multimedalista turniejów BJJ wskazał zawodników MMA, którzy jego zdaniem są najlepszymi grapplerami. Kogo wymienił Tonon i jakie zalety znalazł u topowych fighterów?

Garry Tonon to dobrze znany grappler, który w 2018 roku rozpoczął starty w zawodowym MMA. W przeciwieństwie do wielu fighterów Tonon nie odstawił jednak całkowicie walk na chwyty i w ostatnich latach regularnie startował na wielu turniejach, lub toczył super fighty.

Garry Tonon powinien być dobrze znany polskim sympatykom MMA, gdyż w 2015 roku poddał on heel hookiem Marcina Helda na gali Polaris 1. Amerykanin udusił także Mateusza Gamrota na mistrzostwach świata ADCC w 2019 roku.

Śmiało można zatem powiedzieć, że Garry Tonon ma w rekordzie BJJ wygrane nad najlepszymi Polakami, którzy łączą starty w obu dyscyplinach. Zwykle bowiem, jeśli spytać polskich kibiców o to kto jest najlepszym grapplerem wśród Polaków walczących w MMA fani wymieniają właśnie nazwiska Helda i Gamrota.

Jak zatem Tonon zapatruje się na to kto jest najlepszym grapplerem spośród zawodników MMA? Specjalista od poddań został zapytany o ten temat przez dziennikarzy. Okazuje się, że Garry bez problemu wskazał trzy najmocniejsze nazwiska.

– Charles Oliveira nie jest złą odpowiedzią, widziałem kilka jego wygranych walk i poddawał rywali w bardzo dobrym stylu. Kilka lat wstecz powiedziałbym, że Khabib Nurmagomedov choć jego grappling różni się od typowego submission grapplingu. On oczywiście również wygrał kilka walk przez poddania jednak powiedziałbym, że kiedy totalnie kontroluje rywali w parterze częściej skupia się na wyprowadzaniu ciosów niż nad pracą nad uzyskaniem poddania.

Kogo poza Oliveirą i Khabibem Nurmagomedovem wymienił jeszcze Tonon?

– Kolejnym zawodnikiem jest oczywiście Islam Makhachev. Nie wiem czy scharakteryzowałbym go w ten sam sposób co Khabiba jednak on też należy do grona zawodników, którzy dobrze mieszają grappling z uderzeniami. W świecie, w którym ja startuję wielu ludzi myśli jedynie o poddaniach natomiast moim zdaniem umiejętność kontrolowania rywali w parterze i zadawania ciosów to także jest efektywna forma grapplingu w MMA.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments