fen 51 kacper formela pokonał kassymkhanova po trudnej walce

FEN 51: Kacper Formela pokonał Kassymkhanova po trudnej walce!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 października 2023

W co-main evencie gali FEN 51 zmierzyli się Kacper Formela i Nursultan Kassymkhanov. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii lekkiej. Polak był wielkim faworytem w starciu z Kazachem. Jaki był wynik walki Formela vs. Kassymkhanov?

W pierwszej rundzie co-main eventu gali FEN w Lubinie działy się niesamowite rzeczy. Obaj zawodnicy trafiali mocnymi ciosami i zarówno Formela jak i Kassymkhanov byli podłączeni. Wraz z upływem czasu to Kazach zyskiwał przewagę i wyglądało na to, że zakontraktowany na trzy rundy pojedynek może być bardzo ciężki dla Kacpra Formeli. Bardzo dużo celnych ciosów i szybkich wymian z obu stron. Co za tempo! Runda na konto Kassymkhanova.

Kacper Formela zdecydowanie lepiej rozpoczął drugą odsłonę starcia. Polak szybciej ruszał się na nogach i płynnie przechodził z defensywy do ataku. Reprezentant Mighty Bulls trafiał zarówno pojedynczymi ciosami jak i kombinacjami. Próba obrotówki w wykonaniu Polaka, niestety niecelna. Ładne obalenie w wykonaniu Kacpra i praca ciosami w parterze. Wyraźna poprawa w stylu walki ze strony mistrza kategorii piórkowej, który na ten pojedynek przeszedł do wyższej dywizji wagowej.

Trzecia runda zadecyduje o wyniku tego pojedynku. Dobre otwarcie w wykonaniu Formeli, który sprytnie prowadzi finałową odsłonę pod własne dyktando. Polak jest bardzo mobilny i atakuje z dystansu. Dobry atak po doskoku, celnie aż odskoczyła głowa Kassymkhanova! Rozbity Kazach nie prezentuje już tyle wigoru co we wcześniejszych odsłonach. Trafia Formela, ale Nursultan się odgryza. Kassymkhanov chciał pójść po obalenie jednak to Kacper Formela wykonał ładną akcję zapaśniczą i przeniósł walkę na matę. W końcówce mocne ataki Formeli ground and pound.

Kacper Formela pok. Nursultana Kassymkhanova po jednogłośnej decyzji sędziów (3×29-28)

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments