dricus du plessis nie zamierzam błagać o title shota

Dricus Du Plessis: „Nie zamierzam błagać o title shota. Khamzat? W takiej formie przegra z Seanem Stricklandem.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 października 2023

Dricus Du Plessis udzielił wywiadu Fox West Texas. Du Plessis skomentował wynik walki Usman vs. Chimaev, a także wypowiedział się na temat title shota i walki o pas mistrzowski UFC. Du Plessis uważa, że Khamzat w takiej formie przegra z Seanem Stricklandem.

Dricus Du Plessis po efektownej wygranej nad Robertem Whittakerem miał stanąć do walki o pas mistrzowski UFC w kategorii średniej. Niestety Afrykaner złamał stopę w starciu z Whittakerem przez co nie mógł wyjść do walki z Israelem Adesanyą.

W miejsce Du Plessisa do karty walk wskoczył Sean Strickland, który niespodziewanie zdominował i pokonał na punkty Israela Adesanyę. Teraz to Amerykanin jest mistrzem i wyczekuje na pierwszą obronę mistrzowskiego pasa. Według Dany White’a pretendentem będzie Khamzat Chimaev, który na gali UFC 294 pokonał Kamaru Usmana.

Teraz Dricus odniósł się do całej sytuacji na łamach Fox West Texas. Oto co powiedział reprezentant RPA:

„Patrząc na to co się wydarzyło wygląda na to, że mam dwie opcje. Khamzat złamał rękę prawda? Powinien zatem być gotowy za 7 tygodni, a jeśli tak się nie stanie to powinien stracić title shota. Tak było w moim przypadku kiedy złamałem stopę i nie mogłem wyjść do walki z Adesanyą.”

Du Plessis uważa, że należy mu się walka o pas mistrzowski jednak zdaje sobie sprawę z tego, że organizacja UFC to wielki biznes, który musi 'iść do przodu’:

„Zajęło mi około tydzień by przestać narzekać i współczuć samemu sobie. Życie nie jest sprawiedliwe, a ten sport tym bardziej. Co zrobię? Przejadę się po całej dywizji. Pokonam całe top 5 w kategorii średniej, a to sprawi, że moje przejście do kategorii półciężkiej będzie łatwiejsze i szybsze. Nie zamierzam prosić o title shota. Nigdy o nic nie prosiłem, zawsze wywalczałem sobie prawo do walk mistrzowskich i sukcesu.”

Na koniec Du Plessis wbił szpilkę Khamzatowi Chimaevowi. „Stillknocks” krótko skwitował występ Czeczena:

„Jak chcecie dać walkę o pas Khamzatowi to proszę bardzo. W takiej formie jak był w ten weekend będzie przegrywał z Seanem Stricklandem w każdy dniu tygodnia.”

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments