demetrious johnson

Demetrious Johnson zdradza szokujące fakty na temat różnicy płac w UFC i ONE!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 grudnia 2022

Demetrious Johnson, były mistrz organizacji UFC, aktualny mistrz organizacji ONE był gościem w podcaście Joe Rogan Experience. Mighty Mouse zdradził szokujące fakty na temat różnicy płac w UFC i ONE, a także opowiedział jak bardzo różni się podejście przedstawicieli organizacji do zawodnika.

Demetrious Johnson był przez wiele lat mistrzem organizacji UFC w kategorii muszej. Niespodziewanie pod koniec października 2018 roku między organizacjami ONE i UFC doszło do wymiany. Do najlepszej ligi MMA na świecie przeszedł Ben Askren natomiast w jego miejsce do singapurskiej organizacji trafił Demetrious Johnson.

Teraz „Mighty Mouse” był gościem Joe Rogana i został zapytany o różnice płacowe między UFC, a ONE. Demetrious zdradził szokujące fakty na ten temat, opowiedział także o podejściu matchmakerów i pracowników UFC do zawodników.

„Wiesz, każdy zawodnik ma inny kontrakt, ja jestem bardzo zadowolony z tego co otrzymałem w ONE. W UFC miałem bardzo dziwne sytuacje np. walczyłem z Chrisem Cariaso i dostałem za tą walkę jakieś 150 tysięcy. Później miałem bić się z kolejnym pretendentem Kyojim Horiguchim i nagle za ten pojedynek miałem dostać mniej pieniędzy. Zapytałem, więc matchmakerów: 'Hej, mogę walczyć drugi raz z Cariaso? Zarobię na tym więcej.’ Oczywiście mi odmówili. To dziwne, nie mam pojęcia dlaczego mimo zapisów kontraktowych, które mówiły o tym, że powinienem zarabiać więcej, dostawałem mniej.”

Demetrious Johnson opowiedział także o negocjacjach w trakcie przedłużania umowy kontraktowej:

„Nie kłóciłem się, po prostu walczyłem z nimi o to by otrzymać punkty PPV, ponieważ to jest moment w którym tak naprawdę twoje zarobki wskakują na wyższy poziom. Spójrz Joe, Jon Jones nie walczył jak długo? 2-3 lata, prawda? On może sobie na to pozwolić ponieważ ma wpisane w kontrakcie punkty PPV, otrzymuje procent ze sprzedaży dostępu do gali. Prawda jest taka, że nawet gdyby gala nie sprzedała ogromnej ilości PPV takich jak robią największe nazwiska jak Conor czy Jones, to i tak mógłbym łącznie zarobić z 2 miliony dolarów. Wyobraź sobie, że ja dostałem kasę z PPV tylko w przypadku jednej walki, za rewanżowe starcie z Henrym Cejudo. To była taka akcja, że miałem bić się z Rayem Borgiem, lekarze zabronili mu dalej ścinać wagę, więc pracownicy UFC przyszli do mnie do pokoju i powiedzieli: 'słuchaj, on nie zrobi wagi, walka jest odwołana, ale będziecie się bić z Rayem za 3-4 tygodnie, w zamian obiecujemy ci procent ze sprzedaży pay-per-view przy następnej walce.”

Na koniec DJ uchylił rąbka tajemnicy na temat tego jak doszło do podpisania kontraktu na walkę z Rodtangiem w ONE.

„W ONE jest świetnie, siadamy, rozmawiamy sobie na spokojnie, w relaksujących warunkach. Przedstawili mi propozycję słuchaj, chcielibyśmy abyś walczył z Rodtangiem. Ja powiedziałem, że bardzo to szanuję, natomiast uważam, że pojedynek z nim na zasadach muay thai byłby nie fair wobec innych fighterów. To tak jakby przyznali mi status pretendenta za darmo. Jaka była ich odpowiedź? Spytali wprost, ok zatem co proponujesz, jakbyś to widział. No i przedstawiłem im mój pomysł. Tego zawsze brakowało w UFC, rozmowy prowadzonej w normalnych okolicznościach. Zresztą o czym tu dużo mówić, postaw się w mojej sytuacji. Jak byłem w UFC to Dana White i bracia Fertitta mówili o zamknięciu kategorii muszej. Jakbyś się czuł, gdybyś wygrywał walkę za walką, a twój szef chciałby po prostu zamknąć całą dywizję?”

Poniżej krótka lista przedstawiająca różnicę między zarobkami Johnsona w UFC i ONE.

źródło: MMASalaries

Zostaw ocenę
0
0