daniel rutkowski pokonał nevesa po decyzji sędziów

Daniel Rutkowski pokonał Nevesa po decyzji sędziów

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 marca 2024

Daniel Rutkowski wrócił do klatki KSW po przegranej z Patrykiem Kaczmarczykiem. Na gali KSW 92 popularny Rutek walczył z Brazylijczykiem Julio Cesarem Nevesem.

Choć Daniel Rutkowski uchodzi za weterana na polskiej scenie MMA to „Rutkowi” daleko do ilości walk stoczonych przez Julio Cesara Nevesa Jr.

Brazylijczyk jest młodszy od Polaka o pięć lat, a mimo to stoczył, aż 37 zawodowych walk w MMA. „Morceguinho” walczył między innymi w organizacji Bellator.

Jakim wynikiem zakończyła się walka Daniel Rutkowski vs. Julio Cesar Neves? Relacja z pojedynku, który odbył się na gali KSW 92.

Spokojny początek walki. Rutek ruszył z lewym. Mocne niskie kopnięcia Nevesa. Mocne middle kicki Brazylijczyka. Wymiana bokserska w krótkim dystansie. Mocny obszerny cios Polaka. Rutkowski skraca dystans i idzie po sprowadzenie. Jest klamra, ale Brazylijczyk dobrze się broni. Tempo walki spadło. Rutkowski atakuje krótkimi ciosami. Neves nie daje się sprowadzić. Rutek pracuje i pracuje jednak przynosi to niewielki efekt. Sporo krótkich ciosów Rutka pod koniec rundy.

Bardzo ładne kopnięcia na początku drugiej rundy. Brazylijczyk zaskoczył efektownymi akcjami. Dobry middle kick wszedł pod łokieć Rutkowskiego. Daniel natychmiast ruszył w zapasy. Świetna kontra Morceguinho, który wskoczył do duszenia brabo w stójce i był bliski poddania Rutka. Daniel jednak przetrwał i atakuje ground and pound. Zawodnik z kraju kawy w tarapatach. Neves dał radę wstać i teraz zawodnik z Radomia musi mocno pracować nad tym by ponownie obalić oponenta. Do końca rundy niewiele się działo.

Kopnięcie Nevesa na otwarcie rundy. Rutkowski rusza w zapasy i klincz. Neves podejmuje próbę wpięcia gilotyny. Po kilkunastu sekundach Rutek zrywa tę próbę. Klincz pod siatką. Rutkowski atakuje krótkimi ciosami. Morceguinho zdenerwowano zdołał wynieść Polaka i rzucić nim o matę. Brazylijczyk popełnił jednak błąd chcąc wejść w Rutka z mocnym ground and pound zamiast najpierw ustabilizować pozycję. Rutek wstaje i Neves podpina duszenie jednak ta próba szybko spełzła na niczym. Drugie udane sprowadzenie Nevesa. Koniec walki.

Daniel Rutkowski pokonał Julio Cesara Nevesa po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments