daniel cormier o robert whittaker vs kamaru usman

Daniel Cormier o Robert Whittaker vs. Kamaru Usman: „To duża walka, obaj zasługują na wielkie zestawienia”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 listopada 2023

Daniel Cormier w najnowszym odcinku show DC & RC opowiedział się za pojedynkiem Robert Whittaker vs. Kamaru Usman. Były mistrz UFC uważa, że byłaby to duża walka i obaj zawodnicy zasługują na to by brać udział w wielkich zestawieniach.

Mimo iż Kamaru Usman przegrał na punkty z Khamzatem Chimaevem to tuż po walce na UFC 294 występ byłego mistrza kategorii półśredniej skomentował Robert Whittaker. Były mistrz kategorii średniej dobrze ocenił występ Kamaru i zasugerował by ten został w wyższej dywizji gdyż jest w niej sporo ciekawych walk do stoczenia.

Pomysł ten w najnowszym odcinku programu ESPN 'DC & RC’ podłapał Daniel Cormier. Były mistrz UFC, aktualnie pracujący jako komentator gal najlepszej ligi MMA na świecie, powiedział:

„Jestem za, naprawdę jestem na tak jak chodzi o ich walkę. To duża walka, obaj zasługują na to by za każdym razem brać udział w wielkich zestawieniach i wchodzić do octagonu właśnie na takie pojedynki. Jeśli nie walczą o tytuł mistrzowski to powinni się bić w walkach z rywalami na mistrzowskim poziomie. Zestawienie Robert Whittaker vs. Kamaru Usman to gwarantuje.”

W najbliższym czasie zapewne przekonamy się czy Kamaru Usman pozostanie w kategorii średniej. W pierwszych wypowiedziach po walce z Chimaevem Usman twierdził, że czuł się dobrze w dywizji do 84 kilogramów. Zaznaczył jednak, że zależy mu na toczeniu pięciorundowych pojedynków. Kamaru zwrócił także uwagę na gabaryty rywali w kategorii średniej.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments