damian stasiak vs adam soldaev na xtb ksw 90

Damian Stasiak vs. Adam Soldaev – doskonała walka w kategorii piórkowej na XTB KSW 90!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 listopada 2023

Federacja KSW zestawiła pojedynek Damian Stasiak vs. Adam Soldaev. Doskonała walka w kategorii piórkowej odbędzie się 20 stycznia na gali XTB KSW 90 w Warszawie!

Do mocnego i niezwykle interesującego starcia w kategorii piórkowej dojdzie podczas gali XTB KSW 90Damian Stasiak (14-9) były pretendent do pasa KSW w wadze koguciej, zmierzy się z jednym z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia Adamem Soldaevem (7-2).

Damian Stasiak jest notowany na szóstej lokacie w rankingu dywizji piórkowej natomiast Adam Soldaev plasuje się na siódmej pozycji. Do pojedynku o wejście do TOP 5 rankingu dojdzie 20 stycznia na Torwarze w Warszawie.

Damian Stasiak wróci do klatki po szybkim zwycięstwie, które zanotował na gali KSW 84. Polak poddał wówczas w pierwszej rundzie Pascala Hintzena. Był to trzeci tryumf przez poddanie wywalczony w KSW przez popularnego „Webstera”. Wcześniej w ten sposób Damian pokonał Patryka Surdyna oraz Andreya Lezhneva. Za poddanie Surdyna Damian został wyróżniony bonusem.

33-latek z Aleksandrowa Łódzkiego ma na koncie aż jedenaście wygranych w karierze, które zdobył w parterze. Walka na gali XTB KSW 90 będzie dla Stasiak siódmym starciem w okrągłej klatce. Polak jest gwarantem emocji w konfrontacjach z rywalami. Poza bonusem za najlepsze poddanie, dwa razy został wyróżniony za najlepszą walkę wieczoru.

Adam Soldaev z przytupem wszedł do organizacji KSW. Podczas gali KSW 67 zmierzył się z Pascalem Hintzenem i w pięknym stylu znokautował go już w pierwszej rundzie walki. Nokaut w wykonaniu Adama został wybrany najlepszym skończeniem wieczoru.

Podczas gali KSW 75 Soldaev powrócił do okrągłej klatki i dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną. Tym razem jego umiejętnościom uległ Oleksii Polischuk. 25-latek trenujący na co dzień w Warszawie ostatni raz walczył na gali XTB KSW Colosseum 2. Starł się wówczas z Danielem Rutkowskim i musiał uznać jego wyższość w klatce. Wcześniej reprezentant WCA Fight Team był na fali siedmiu wygranych.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments