Damian Stasiak vs. Pascal Hintzen KSW 84

Damian Stasiak stoczy kolejną walkę w klatce KSW!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 czerwca 2023

Damian Stasiak stoczy kolejną walkę w klatce federacji KSW! Doświadczony zawodnik wystąpi na gali KSW 84 w Gdyni. Rywalem „Webstera” będzie Niemiec Pascal Hintzen. Dla Polaka będzie to powrót po dwóch porażkach z rzędu i ostatnia szansa na utrzymanie się w KSW!

Federacja KSW rozkręciła się na dobre z ogłoszeniami kolejnych walk gali KSW 84 w Gdyni. W ostatnich dniach ogłoszono między innymi pojedynki Phil de Fries vs. Szymon Bajor czy Damian Janikowski vs. Cezariusz Kęsik.

Dziś w sieci pojawiła się oficjalna informacja prasowa na temat kolejnego zestawienia, które zasili kartę walk gali, która odbędzie się 15 lipca w Polsat Plus Arenie.

Podczas gali KSW 84 dojdzie do polsko-niemieckiego pojedynku dwóch specjalistów od poddań. Damian Stasiak (13-9, 1 KO, 10 Sub) były pretendent do pasa wagi koguciej, który dziesięciokrotnie wygrywał swoje walki w parterze, zmierzy się z Pascalem Hintzenem (8-2, 6 Sub), zawodnikiem mającym na koncie sześć tryumfów zdobytych przez poddania. Pojedynek w limicie kategorii piórkowej odbędzie się 15 lipca w Polsat Plus Arenie w Gdyni.

Damian Stasiak wróci do klatki po dwóch niezwykle efektownych pojedynkach. Ostatni raz walczył podczas gali KSW 75. Zmierzył się z Robertem Ruchałą i po niejednogłośnej decyzji sędziów musiał uznać jego wyższość w klatce. Wraz z rywalem został jednak wyróżniony bonusem za najlepszą walkę wieczoru. Wcześniej Polak zmierzył się z Lom Alim-Ekievem. W tym pojedynku również dał pełne zwrotów akcji bój, ale ponownie przegrał na punkty. Zdobył natomiast bonus za najlepszą konfrontację gali.

Popularny „Webster” to były pretendent do pasa wagi koguciej. W roku 2020 przeszedł do kategorii piórkowej, gdzie zmierzył się z Patrykiem Surdynem oraz Andreyem Lezhnevem. Stasiak oba te pojedynki zakończył w pięknym stylu w parterze, a za poddanie Surdyna został wyróżniony bonusem. 33-latek z Aleksandrowa Łódzkiego ma na koncie aż dziesięć wygranych w karierze, które zdobył przez poddanie.

Pascal Hintzen ma za sobą trzy walki w organizacji KSW. Ostatni raz bił się na gali XTB KSW 77 i przegrał z Patrykiem Kaczmarczykiem. Wcześniej spotkał się w okrągłej klatce z niepokonanym wówczas Patrykiem Likusem i wygrał z nim przez poddanie. Nie była to pierwsza wygrana Niemca pokazująca jego umiejętności parterowe.

Pascal sześć razy w karierze kończył rywali za pomocą poddań. Przed wejściem do KSW Hintzen pozostawał niepokonany, miał na koncie amatorskie tytuły mistrzowskie zdobyte w Niemczech oraz występ w finałach mistrzostw świata IMMAF. W debiucie w okrągłej klatce musiał uznać wyższość Adama Soldaeva.

KSW 84 – aktualna karta walk

Karta główna:

  • Phil De Fries (23-6, 1NC) vs Szymon Bajor (24-9) – walka wieczoru – o pas HW
  • Sebastian Przybysz #1 (11-3, 5 KO, 3 Sub) vs TBA
  • Cezariusz Kęsik (13-3) vs Damian Janikowski (7-5)
  • Bartosz Leśko (12-3-2) vs Nemanja Nikolić (9-0-1)
  • Krystian Kaszubowski #6 (10-3, 2 KO, 1 Sub) vs TBA
  • Damian Stasiak (13-9) vs Pascal Hintzen (8-2)
  • Bruno Augusto dos Santos (10-4) vs Gustavo Oliveira (8-1)
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments