Damian Stasiak pascal Hintzen KSW 84

Damian Stasiak i Pascal Hintzen – droga do KSW 84

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 30 czerwca 2023

Damian Stasiak i Pascal Hintzen zmierzą się na gali KSW 84 w Gdyni. Jak wyglądała droga obu zawodników do tego wydarzenia? Ile walk stoczyli zawodnicy przed eventem, który odbędzie się 15 lipca?

Podczas gali KSW 84 do okrągłej klatki powróci Damian Stasiak, były pretendent do pasa wagi koguciej, który zmierzy się z młodym Niemcem, Pascalem Hintzenem.

Damian Stasiak góruje doświadczeniem nad swoim najbliższym rywalem. Przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2011, czyli o siedem lat wcześniej od Pascala Hintzena. Polak do dziś stoczył 22 pojedynki i ma za sobą kilkuletnią przygodę z organizacją UFC. Niemiec do tej pory walczył dziesięć razy i zbierał doświadczenie głównie na swoim, krajowym podwórku. To co łączy obu zawodników, to umiejętność parterowego kończenia walk przed czasem. Damian na trzynaście wygranych pojedynków, aż dziesięć wygrał przez poddanie. Pascal na osiem tryumfów sześć odniósł poprzez techniki kończące.

Damian Stasiak w ostatnim czasie stoczył dwa efektowne pojedynki, za które został wyróżniony bonusami. Niestety obie walki zakończyły się dla niego przegranymi na punkty. Damian nie kryje, że jest to dla niego frustrujące, ale stara się nie skupiać na przegranych, tylko patrzeć w przyszłość, na najbliższego rywala. Chociaż Polak wywodzi się z karate, w którym dwa razy był mistrzem i wicemistrzem świata, kilka razy wywalczył tytuł mistrza Europy i wielokrotnie zdobył puchar świata, Europy i Polski, ostatecznie świetnie czuje się rywalizując w parterze. Jest czarnym pasem w brazylijskim jiu-jitsu i regularnie walczy na zawodach grapplingowych. Przed nadchodzącym pojedynkiem z Hintzenem zapowiada jednak, że nie nastawia się na walkę na macie, jest bowiem przekrojowym zawodnikiem, a starcie zawsze rozpoczyna się w stójce.

KSW 84 – gdzie obstawić galę?

Wszystkie gale KSW obstawić możesz u bukmachera eFortuna.pl. Nowi użytkownicy za samą rejestrację otrzymają darmowe 20 zł, a także kolejne 10 do pierwszego depozytu. Co najważniejsze, pierwsze 3 zakłady na łączną kwotę 600 zł obstawią bez ryzyka!

Wartość pierwszego zakładu wynosi 100 zł, które w przypadku porażki bukmacher zwraca na konto. Stawka drugiego wzrasta do 200 zł, a trzeci do aż 300 zł, które wrócą na konto gracza.

Pascal Hintzen – droga do KSW 84

Pascal Hintzen ma za sobą trzy pojedynki stoczone dla organizacji KSW. Ostatni raz bił się na gali XTB KSW 77 i przegrał z Patrykiem Kaczmarczykiem. Wcześniej spotkał się w okrągłej klatce z niepokonanym wówczas Patrykiem Likusem. W tym starciu Pascal od początku szukał walki w klinczu i możliwości przeniesienie pojedynku na matę. Sztuka ta udała mu się w drugiej rundzie. Już w parterze Pascal złapał Patryka w duszenie i zmusił go do poddania się. Debiutując w KSW Pascal zderzył się z Adamem Soldaevem i został przez niego pokonany. Przegrana ta przerwała serię siedmiu tryumfów z rzędu w wykonaniu Niemca. Wchodzą do KSW Hintzen pozostawał niepokonany.

Pascal doświadczenie zdobywał nie tylko w zawodowym MMA, ale również na matach amatorskich. Przed wejściem na profesjonalną ścieżkę kariery miał na koncie amatorskie tytuły mistrzowskie zdobyte w Niemczech oraz występ w finałach mistrzostw świata prestiżowej organizacji IMMAF.

Starcie Damiana Stasiaka z Pascalem Hintzenem wydaje się być walką, która może rozegrać się w płaszczyźnie parterowej. Jak jednak potoczy się ten pojedynek? Przekonamy się już 15 lipca podczas gali KSW 84 w Gdańsku.

KSW 84 – aktualne kursy bukmacherskie

Prezentujemy aktualne kursy bukmacherskie na galę KSW 84, która odbędzie się 15 lipca w Gdyni.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments