Jan Błachowicz Michał Mankiewicz trener

Czy Mankiewicz nadal będzie trenerem Jana Błachowicza? Trzej potencjalni rywale Polaka.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 sierpnia 2023

Michał Mankiewicz, nowy trener Jana Błachowicza wskazał trzech kolejnych potencjalnych rywali Polaka. Mankiewicz był gościem w programie Oktagon Live, który jest emitowany na łamach Kanału Sportowego. Z kim zatem może zmierzyć się Janek w kolejnym występie w octagonie UFC?

Michał Mankiewicz objął stery w obozie Jana Błachowicza i został głównym trenerem byłego mistrza organizacji UFC w kategorii półciężkiej. Panowie znają się od wielu lat, w przeszłości wspólnie trenowali, w czasach kiedy polskie kluby MMA były dalekie od profesjonalizmu, a następnie zanotowali nawet występ na tej samej gali – KSW 14, który dla „Mety” skończył się gorszym rezultatem niż dla Janka.

Mankiewicz odpowiadał za przygotowania Błachowicza do potyczki z Alexem Pereirą na UFC 291. Niestety ta walka nie poszła po myśli teamu Polaka, gdyż Janek przegrał walkę po decyzji sędziów. Mankiewicz był gościem w programie Oktagon Live emitowanym na Kanale Sportowym. Michał uważa, że starcie było wyrównane, ale ostatecznie podsumował walkę mówiąc:

„By wynik był pewny, na naszą stronę zabrakło do zwycięstwa troszkę energii, kondycji i tlenu.”

Co ciekawe nie jest pewne, że Błachowicz i Mankiewicz będą kontynuowali współpracę, choć odbyła się już na ten temat jedna rozmowa to wszystko rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu:

„Krótkie podsumowanie walki z Pereirą zrobiliśmy jeszcze w Salt Lake City. Jesteśmy umówieni na rozmowę w przyszłym tygodniu. Z tego co widzę i jak to odbieram to nadal będziemy współpracować, ale ostatniej rozmowy jeszcze nie mieliśmy.”

Z kim zatem może zmierzyć się Jan Błachowicz w kolejnym występie? Mankiewicz wskazał trzech potencjalnych rywali Polaka.

„W kategorii do 93 kilogramów na ten moment walk nie mają chyba tylko Smith i Rakić. Podejrzewam, że UFC będzie dążyło do rewanżu z Rakiciem lub walki ze Smithem. Inną opcją jest Nikita Krylov.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments