ufc blaydes pavlovich

Curtis Blaydes w walce o status pretendenta do pasa UFC! Mocny rywal seryjnie nokautuje!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 lutego 2023

Matchmakerzy organizacji UFC zestawili mocarne starcie o status pretendenta do pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej. Curtis Blaydes i Sergei Pavlovich zmierzą się 22 kwietnia w pięciorundowej walce wieczoru gali z cyklu Fight Night.

Obaj zawodnicy są bardzo wysoko notowani w rankingu organizacji UFC w kategorii ciężkiej. Curtis Blaydes (17-3, 1NC) plasuje się na trzeciej pozycji natomiast Sergei Pavlovich (17-1) zajmuje lokatę niżej. Mowa tu zatem o zawodnikach ze ścisłego topu królewskiej kategorii.

Wygrany z tego starcia będzie mógł liczyć na pojedynek ze zwycięzcą zestawienia Jon Jones vs. Ciryl Gane. UFC 285: Jones vs. Gane – najlepszy zawodnik w historii wraca do gry. Hype trailer [VIDEO]

Curtis Blaydes w organizacji UFC przegrywał wyłącznie z Francisem Ngannou (dwukrotnie) oraz Derrickiem Lewisem. W dorobku dwunastu zwycięstw „Razora” w najlepszej lidze MMA na świecie znajdują się triumfy nad takimi tuzami światowego MMA jak Alexey Oleinik, Mark Hunt, Alistair Overeem, Junior dos Santos i Alexander Volkov.

Blaydes w ubiegłym miesiącu narzekał na to, że organizacja UFC przyznaje title-shoty zawodnikom, który „sprzedają” bilety, a nie tym którzy zasługują na to notując dobre wyniki sportowe, więcej na ten temat poczytacie tutaj. Curtis Blaydes: „Walki o pas w UFC? Nie za wyniki sportowe, a za to ilu fanów przyciągniesz na trybuny!”

Rosjanin Pavlovich w debiucie w UFC padł po ciosach Alistaira Overeema jednak później notował już wyłącznie wygrane pokonując kolejno: Marcelo Golma, Maurice’a Greena, Shamila Abdurakhimova, Derricka Lewisa oraz Taia Tuivasę.

Pojedynek Curtis Blaydes vs. Sergei Pavlovich odbędzie się 22 kwietnia, nie znamy jeszcze lokalizacji wydarzenia.

Zostaw ocenę
0
0