Rozgrywka mistrzowska UFC Prochazka Błachowicz Pereira

Co z walką Błachowicz vs. Pereira? Znamy plan matchmakera UFC na rozgrywkę mistrzowską w kategorii półciężkiej!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 lipca 2023

Wielu fanów w ostatnich dniach zastanawiało się nad tym czy pojedynek Jan Błachowicz vs. Alex Pereira zostanie awansowany do rangi mistrzowskiej. Dziś za sprawą Daniela Cormiera poznaliśmy stanowisko matchmakera UFC. Jak będzie przebiegała rozgrywka o tytuł kategorii półciężkiej?

Po tym jak Jamahal Hill nabawił się kontuzji i zwakował pas mistrzowski rozgorzała dyskusja na temat tego czy Jan Błachowicz i Alex Pereira zawalczą na UFC 291 o pas kategorii do 93 kilogramów. Głos zabrał nawet Janek, który w podcaście Michaela Bispinga przyznał, że były prowadzone rozmowy z UFC w tej sprawie.

Dziś za sprawą Daniela Cormiera poznaliśmy dokładne stanowisko matchmakera UFC w sprawie rozgrywki mistrzowskiej w kategorii półciężkiej. Popularny DC skontaktował się z Mickiem Maynardem, oto co przekazał byłemu mistrzowi, matchmaker najlepszej ligi MMA na świecie:

„Walka Błachowicz vs. Pereira o pas nie ma sensu. Nie chcemy tym bardziej robić walki o pas tymczasowy. Wiemy, że Jiri miał wrócić i walczyć z Jamahalem, który doznał urazu. Dlatego walka Błachowicz vs. Pereira wciąż jest walką o status pretendenta numer 1. Wygrany tego pojedynku zmierzy się z Jirim Prochazką o pas mistrzowski dywizji.”

Później Daniel Cormier dodał swoje przemyślenia na ten temat:

„W niedalekiej przyszłości Jiri zmierzy się z wygranym walki Błachowicz vs. Pereira. Następnie zwycięzca tego starcia podejmie nowego rywala. Jeśli ten czwarty zawodnik wygra to możemy mieć sytuację w której Jamahal Hill wracając po kontuzji stanie w oktagonie naprzeciw kogoś spoza trójki Prochazka, Błachowicz, Pereira. To pokazuje jak otwarta jest w tej chwili kategoria półciężka.”

Zostaw ocenę
1
3
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments