Jan Błachowicz o walce z Pereirą status mistrzowski

Jan Błachowicz komentuje status walki z Alexem Pereirą i dyskusję z UFC: „Rozmawialiśmy o zmianie…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 lipca 2023

Jan Błachowicz był gościem Michaela Bispinga w podcaście 'Believe You Me’. Polak w szczerej rozmowie wypowiedział się na temat kontuzji Jamahala Hilla, zachowania mistrza, a także zdradził, że były prowadzone negocjacje z UFC by awansować walkę z Alexem Pereirą do starcia rangi mistrzowskiej.

Jan Błachowicz na gali UFC 291 zmierzy się z Alexem Pereirą. Zarówno Polak jak i Brazylijczyk są byłymi mistrzami organizacji UFC. Janek był mistrzem kategorii półciężkiej natomiast ’Poatan’ posiadał pas dywizji średniej.

Nie może, więc dziwić fakt, że gdy okazało się, że Jamahal Hill doznał urazu i zwakował pas mistrzowski, wielu fanów MMA oraz ekspertów zaczęło się zastanawiać czy pojedynek Błachowicz vs. Pereira zostanie awansowany do rangi mistrzowskiej.

Jan Błachowicz był gościem w podcaście Michaela Bispinga 'Believe You Me’ gdzie wypowiedział się zarówno na temat kontuzji Hilla jak i rozmów z organizacją UFC.

„Ta sprawa ma dwie strony, dla mnie honor także jest ważny, więc możliwe, że również zrzekłbym się pasa jednak moja managerka zapewne chciałaby mnie od tego odwieść. Pewnie powiedziałaby, że jeśli organizacja podejmie taką decyzję to odbiorą mi pas, jednak abym sam nie oddawał wywalczonego trofeum w formie prezentu. Szanuję to co zrobili Hill i Prochazka, nie wstrzymali dywizji, wiadomo że show musi trwać. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, Jiri chyba już jest ok, także teraz Jamahal musi się wyleczyć. Jest taka, a nie inna sytuacja i po mojej walce z Alexem wyłonimy nowego mistrza.”

Jan Błachowicz w podcaście Bispinga 'Believe You Me’!

Błachowicz został także zapytany o to czy pojedynek z Pereirą będzie walką mistrzowską czy też status walki się nie zmienił i czy wciąż będzie to po prostu pojedynek dwóch pretendentów i wygrany zawalczy o pas.

„Rozmawialiśmy o zmianie statusu tej walki na mistrzowski, póki co nic się nie zmieniło. To walka o miano pretendenta. Może w następnych dniach coś zmienią, ale na tę chwilę to jest wciąż po prostu walka dwóch pretendentów, a nie pojedynek o pas. Wierzę, że ja wygram i będę mógł ponownie stoczyć walkę o tytuł mistrzowski.”

Całą rozmowę Michaela Bispinga z Janem Błachowiczem znajdziecie poniżej:

Zostaw ocenę
4
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments