UFC Usman chce walczyć z Chimaevem

Chimaev przyjął wyzwanie Usmana! Dojdzie jednak do walki? „Ktoś musi…”

S
0
Opublikowano: 12 maja 2023

Przed kilkoma dniami Kamaru Usman zdecydował się wyzwać na pojedynek Khamzata Chimaeva. „Borz” w końcu odpowiedział na wyzwanie Nigeryjczyka!

Kamaru Usman przegrał dwa kolejne starcia z Leonem Edwardsem. W pierwszym z pojedynków „Nigeryjski Koszmar” padł na deski w ostatniej minucie piątej rundy i zakończył długie panowanie na tronie kategorii półśredniej. W drugim ze starć natomiast przegrał po większościowej decyzji sędziów.

Nigeryjczyk wciąż myśli oczywiście o odzyskaniu mistrzostwa UFC. Wpierw musi jednak ponownie pokonać przynajmniej jednego z pretendentów, by wyczyścić sobie drogę do title shota. Mając to na uwadze Kamaru Usman wyzwał Khamzata Chimaeva.

Pomysł ten nie do końca spodobał się Danie White, gdyż „The Nigerian Nightamre” zaproponował catchweight. Prezydent federacji stwierdził, że nie chce organizować takich pojedynków, bo nic nie wnoszą do rankingów. Propozycja Usmana zdecydowanie jednak „siadła” Khamzatowi, który zamieścił krótki wpis oznaczając w nim Kamaru.

Świeżo po wyzwaniu rzuconym przez byłego mistrza Chimaev zasugerował, że walka z nim będzie ostatnią w jego karierze. Ewentualne zestawienie „Borza” z Usmanem na pewno zelektryzowałby publikę. Warto jednak pamiętać, że po ostatniej wpadce z niezrobieniem wagi poinformowano, iż Czeczen przeniesie się na stałe do kategorii średniej.

„Ktoś musi przejść na emeryturę.”

Zostaw ocenę
0
0
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments