chael sonnen powrót adesanyi rywal

Chael Sonnen sugeruje termin powrotu oraz rywala Israela Adesanyi

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 29 grudnia 2023

Chael Sonnen, były zawodnik organizacji Bellator oraz UFC aktualnie pracujący jako analityk i komentator sportowy odniósł się do terminu powrotu Israela Adesanyi do octagonu UFC.

Zdaniem Chaela SonnenaIsrael Adesanya, były mistrz kategorii średniej stoczy pojedynek na gali UFC 300, a jego rywalem będzie zwycięzca pojedynku Sean Strickland vs. Dricus Du Plessis, do którego dojdzie na UFC 297.

Według amerykańskiego zapaśnika walka Stricklanda z Du Plessisem została celowo zestawiona na pierwszą galę w 2024 roku, a gdyby dało się ją zorganizować wcześniej to odbyłaby się w grudniu tego roku.

Wszystko po to, aby zwycięzca tego starcia o pas mistrzowski kategorii średniej miał odpowiednio dużo czasu na to, aby przygotować się do pojedynku ze „Stylebenderem”.

– Powodem, dla którego walka Stricklanda z Du Plessisem zostanie teraz rozegrana, jest to, że zwycięzca ma zmierzyć się z Izzym na gali UFC 300. Nie zostało to jeszcze zatwierdzone, co bardzo wyraźnie podkreślam, jednak jest to kusząca opcja.

Warto tu wspomnieć, że Sean Strickland odebrał tytuł mistrzowski Izzy’emu i gdyby Amerykanin obronił tytuł na UFC 297 to później na gali UFC 300 bylibyśmy świadkami rewanżowego pojedynku.

W kuluarach mówi się także o tym, że Adesanya może stoczyć kolejny pojedynek z Alexem Pereirą choć wydaje się to mniej prawdopodobne zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że „Poatan” chce bronić pasa kategorii półciężkiej, a w przyszłości przenieść się do dywizji ciężkiej.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments