Były mistrz KSW stosował drostanolon i… amfetaminę. Istna tablica Mendelejewa w organizmach zawodników PFL!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 czerwca 2023

Daniel Torres, były mistrz KSW stosował drostanolon i… amfetaminę. Istna tablica Mendelejewa w organizmach zawodników PFL! Do sieci trafiła lista substancji, na których stosowaniu wpadki dopingowe zanotowali uczestnicy tegorocznego sezonu PFL.

Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) opublikowała listę środków oraz terminy zawieszeń zawodników organizacji PFL, którzy zostali przyłapani na stosowaniu niedozwolonych środków w kwietniu.

Trzeba przyznać, że nie wygląda to dobrze, a same wyniki należy uznać za mocno zaskakujące, gdyż z ubiegłym roku organizacja PFL także przeprowadzała testy antydopingowe i nie odnotowano, aż tak wielu rażących przypadków złamania przepisów.

Od długiego czasu wiedzieliśmy, że wśród przyłapanych są między innymi Rob Wilkinson, mistrz PFL w kategorii półciężkiej. Thiago Santos były pretendent do pasa mistrzowskiego UFC, a także Daniel Torres czyli były mistrz federacji KSW w kategorii piórkowej.

Wspomniany Torres stosował drostanolone oraz amfetaminę. Został ukarany grzywną wysokości 2500 dolarów oraz został zawieszony do 1 stycznia 2024 roku. Identyczna przerwa czeka Roba Wilkinsona, który miał podwyższony poziom testosteronu, warto zaznaczyć, że wynik walki Wilkinsona z Thiago Santosem został zmieniony na no contest. Przypominamy, że Santos także wpadł na dopingu, stosował klomifen.

Podobnie ma się sprawa w przypadku Willa Fleury, który pokonał Krzysztofa Jotko na punkty. Fleury także został zawieszony do 1 stycznia, a walka została uznana za nieodbytą.

Najdłuższe zawieszenie przypadło Rizvanowi Kunievowi. Zawodnik odpocznie od sportu do 7 kwietnia 2024 roku, a w jego organizmie wykryto następujące środki: drostanolone, metenelone, boldenone, oraz 19-norandrosterone (pisownia oryginalna).

Zostaw ocenę
6
8
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments