bratobójcze starcie Polaków na gali cage warriors 169

Bratobójcze starcie Polaków na gali Cage Warriors 169 w Londynie

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 29 stycznia 2024

30 marca na gali Cage Warriors 169 w Londynie dojdzie do starcia dwóch reprezentantów Polski. Mateusz Figlak i Kamil Dołgowski staną oko w oko w klatce angielskiej organizacji.

Organizacja Cage Warriors ogłosiła zestawienie, które zapewne zaskoczyło sporą ilość fanów MMA w Polsce. 30 marca w Indigo, mniejszej hali O2 Areny w Londynie dojdzie do starcia dwóch reprezentantów Polski.

W klatce zmierzą się Mateusz Figlak (8-2) oraz Kamil Dołgowski (7-2). Anglicy przedstawiają starcie jako zderzenie polskiej siły. Walkę Figlak vs. Dołgowski zakontraktowano w limicie kategorii półśredniej.

Figlak walczy w Cage Warriors od 2019 roku i debiutował w organizacji pojedynkiem z dobrze znanym Ianem Machado Garrym. Obaj zawodnicy byli wtedy dopiero na początku swej zawodowej kariery i to Irlandczyk okazał się lepszy od Polaka.

Kolejne występy Figlaka w klatce CW były zdecydowanie lepsze i w ciągu kilku lat Mateusz nazbierał pięć wygranych i jedną porażkę. W ostatnim występie pokonał na punkty Denilsona Navaesa.

Kamil Dołgowski to zawodnik, który po serii występów na mniejszych galach w Polsce otrzymał szansę od federacji KSW w programie Tylko Jeden – Only One. „Kamas” przegrał jedna z Adrianem Bartosińskim. Trzy ostatnie walki Dołgowskiego kończyły się w parterze. Polak udusił Sebastiana Szwedę i Arkadiusza Jędraczkę jednak w międzyczasie przegrał przez ground and pound z Loutiną Urielem.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments