brandon moreno ogłosił przerwę od startów w ufc

Brandon Moreno po dwóch porażkach przez splity ogłasza przerwę od startów w UFC!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 marca 2024

Były mistrz organizacji UFC Brandon Moreno ogłosił przerwę od startów w octagonie UFC. Zawodnik chce odpocząć od treningów, rozmów z dziennikarzami i zamierza spędzić więcej czasu z rodziną.

Ostatnie miesiące nie były udane dla Brandona Moreno (21-8-2). Meksykanin najpierw stracił mistrzowski pas UFC na rzecz Alexandre Pantoji, a następnie przegrał przed własną publicznością w starciu z Brandonem Royvalem.

„The Assassin Baby” przez ostatnie trzy i pół roku był w absolutnej czołówce kategorii do 57 kilogramów. Topowy zawodnik ma za sobą między innymi, aż cztery mistrzowskie walki z Deivesonem Figueiredo. Fakt, że Moreno jest zmęczony tą sytuacją nie powinien nikogo dziwić.

Brandon albo starał się wywalczyć pas, albo musiał go bronić, by w przypadku przegranej ponownie bić się w starciu o status pretendenta do tytułu. Zawodnik zamieścił długie oświadczenie, w którym przekazał, że presja która na nim ciąży zaczęła go przytłaczać. Moreno jest także sfrustrowany faktem, że ciężka praca nie przynosi efektów i postanowił spędzić więcej czasu z rodziną.

– Czuję, że dużo od siebie daję, ciężko pracuję, poświęcam się, ale nie ma z tego wyników i to bardzo frustrujące. To sprawia, że jestem bardzo smutny, ale jestem kim jestem i znajdę wyjście z tej sytuacji.

Myślę, że pomijając techniczne aspekty, jestem po prostu zmęczony. Zmęczony mediami, tymi samymi pytaniami, energią, ciągłą presją. Nie chodzi tu o określoną sytuację, wszystko się skumulowało, czuję ciężar na swoich barkach. Mój mózg jest zestresowany, chcę trochę odpocząć. Nie mówię, że odchodzę na 100% z MMA, ale zrobię sobie przerwę, pobędę z moją rodziną, będę normalnym człowiekiem, spędzę czas z córkami, zajmę się nowymi sprawami.

Brandon Moreno na koniec podkreślił, że w ostatnich latach wiele sobie odmawiał, gdyż w pełni skupiał się na treningach i przygotowaniach do walk. „The Assassin Baby” chce się zregenerować i odciąć od świata MMA na pewien okres czasu. Ze słów Moreno wynika, że jego przerwa może być długa.

– Jest wiele rzeczy, które sobie odmawiałem, bo byłem w 100% skupiony na treningach. Chcę trochę odpocząć. Nie jest to pożegnanie, po prostu poczekajcie na mnie, miejcie cierpliwość, pozwólcie mojemu organizmowi się zregenerować i zrobić to wszystko porządnie.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments